joombig banner rotation images

Menu

Seniorzy będą mogli bezpłatnie zbadać wzrokOsoby, które ukończyły 60 rok życia i czują, że ich wzrok się pogarsza lub podejrzewają u siebie zaćmę, mogą zapisać się na darmowe badania. W piątek, 27 kwietnia, w Punkcie Informacji Prozdrowotnej przy ul. Energetyków 6 na seniorów będą czekać doświadczeni lekarze okuliści lub optometryści, którzy przeprowadzą badania przesiewowe. Liczba miejsc jest ograniczona, więc trzeba się wcześniej zapisać.

 

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zaćma jest najczęstszą przyczyną upośledzenia narządu wzroku. Polega ona na mętnieniu soczewek oczu oczu. Obraz staje się niewyraźny, zamglony, może się także pojawiać poświata wokół źródła światła. U niektórych pacjentów obraz zaczyna się dwoić.  Chociaż choroba ta dotyka osoby w różnym wieku, to najwięcej przypadków odnotowuje się u tych po sześćdziesiątce. Obok wieku czynnikami zwiększającymi ryzyko zachorowania na zaćmę są palenie papierosów, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze oraz przewlekła sterydoterapia. Jeśli dodatkowo pacjent przechodził stany zapalne oczu, miał jakieś zabiegi okulistyczne lub w jego najbliższej rodzinie stwierdzono przypadki zaćmy, znajduje się on w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania.


Badania przesiewowe w kierunku zaćmy będą bezpłatneAby jak najwcześniej wykryć chorobę, należy wykonywać badania profilaktyczne. Ze względu na długi czas oczekiwania na wizytę u specjalistę, wielu seniorów nie ma możliwości regularnego badania pod kątem zaćmy. W trosce o ich zdrowie i wzrok, Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa, wspólnie z Fundacją Pomocy Wykluczonym „Trzecia Młodość” zapraszają osoby po 60 roku życia na bezpłatne badania przesiewowe.


Seniorzy, którzy w piątek, 27 kwietnia, zgłoszą się do Punktu Informacji Prozdrowotnej przy ul. Energetyków 6, będą mogli zbadać swój wzrok pod kątem oceny przezroczystości soczewki i określenia wskazań do leczenia zaćmy. Fundacja zapewnia doświadczonych lekarzy okulistów lub optometrystów oraz odpowiedni sprzęt. Liczba miejsc jest ograniczona ( 50-100 osób), aby więc wziąć udział w bezpłatnym badaniu należy się zapisać pod nr tel. 12 333 77 73.

 

AP

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018