joombig banner rotation images

Menu

Ks. bp Marek Izdebski obchodził 60. urodzinySześćdziesiąte urodziny obchodzi w tym roku ks. bp Marek Izdebski, proboszcz bełchatowskiej parafii ewangelicko-reformowanej. Podczas uroczystego nabożeństwa połączonego z sakramentem Wieczerzy Pańskiej życzenia jubilatowi złożyła Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa wraz z członkami Kolegium Kościelnego, zaproszonymi gośćmi oraz parafianami.


Ks. biskup Marek Izdebski urodził się 29 kwietnia 1958 roku w Cieszynie. W latach 1977-1983 studiował teologię ewangelicką na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Duchownym Kościoła Ewangelicko-Reformowanego został 5 kwietnia 1987 roku. Od 32 lat pracuje w bełchatowskiej parafii, której proboszczem został w 1991 roku. W 2002 roku ks. Marek Izdebski został wybrany na urząd biskupa KER w Polsce na dziesięcioletnią kadencję. W 2012 roku dostąpił tego zaszczytu po raz kolejny. Ks. biskup jest także członkiem Komisji Wspólnej Przedstawicieli Rządu RP i Polskiej Rady Ekumenicznej.

Nabożeństwo, które poprowadził jubilat, było okazją nie tylko do zgłębienia roli duchownego (o czym przypomniał Witold Brodziński, Prezes Konsystorz KER), ale przede wszystkim do złożenia życzeń z okazji 60 rocznicy urodzin. Prezydent Mariola Czechowka  przypomniała słowa św. Jana Pawła II, patrona Bechatowa - „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi” i zaznaczyła, że przykład życia i posługi ks. bpa Marka Izdebskiego są dowodem wypełnienia powierzonej mu roli z wiarą we wspólne dobro. Życzenia przekazał także episkopat łódzki Kościoła rzymsko-katolickiego na czele z abp. seniorem ks. Władysławem Ziółkiem i abp. Metropolitą Łódzkim ks. Grzegorzem Rysiem z biskupami pomocniczymi.

 

AP

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018