joombig banner rotation images

Menu

Strażacy z OSP Grocholice odebrali odznaczenia za swoją służbęDruhny i druhowie z OSP w Grocholice,  OSP Rząsawa i OSP Oleśnik świętowali Dzień Strażaka. Obchodom towarzyszyła msza święta w intencji ochotników i ich rodzin, defilada i oraz wręczenie odznaczeń dla zasłużonych dla pożarnictwa, które przyznawane są przez Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczyposoplitej Polskiej w Łodzi. W sumie odznaczonych zostało ponad dwudziestu strażaków.


4 maja strażacy obchodzą imieniny swojego patrona, św. Floriana. To on ma w opiece strażaków, którzy często ryzykują swoje życie ratując poszkodowanych w pożarach. Międzynarodowy Dzień Strażaka jest okazją do refleksji i podsumowań, ale przede wszystkim radości z osiągnięć i dokonań w służbie strażackiej. Druhowie i druhny z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grocholicach, Rząsawie i Oleśniku  świętowali w niedzielę, 6 maja. Uroczystości tradycyjnie rozpoczęła msza św. w intencji ochotników i ich rodzin w parafii pw. Wszystkich Świętych, po której strażacy w galowych mundurach, z towarzyszeniem Miejskiej Orkiestry Dętej Bełchatów Grocholice oraz pocztu sztandarowego, przemaszerowali do remizy przy ul. Szkolnej.


Najlepsze życzenia i podziękowania wszystkim ochotnikom złożył Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa, który podkreślił także wagę tej służby dla lokalnej społeczności. - Bardzo często poświęcacie swój wolny czas i chwile, które moglibyście spędzić z rodziną. Niezależnie od warunków pogodowych i różnych sytuacji życiowych zakładacie mundur i służycie mieszkańcom, za co Państwu dziękuję – mówił wiceprezydent Politański, po czym odczytał list skierowany do pożarników z okazji ich święta od prezydent Marioli Czechowskiej.


„ (…) Strażacy ochotnicy są często tymi, którzy jako pierwsi przybywają na miejsce zdarzenia pomagając i ratując. W tę służbę wpisane są ciężka praca, poświęcenie i duża odpowiedzialność. Państwa zaangażowanie i chęć pomagania innych zasługują na najwyższe słowa uznania. W dniu strażackiego święta wszystkim strażakom ochotnikom OSP Grocholice i ich rodzinom życzę pomyślności i satysfakcji z pełnienia tej ważnej dla całej społeczności służby. Niech Państwa działalność budzi szacunek i uznanie, a święty Florian zawsze otacza opieką.”


W trakcie uroczystości wręczono medale i odznaczenia zasłużonym strażakom. Ośmiu ochotników, decyzją Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Łodzi, zostało odznaczonych brązowymi, srebrnymi i złotymi medalami za zasługi dla pożarnictwa, natomiast kilkunastu otrzymało odznaki za długoletnią służbę – od piętnastu do pięćdziesięciu lat.

 

AP

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018