joombig banner rotation images

Menu

12 i 13 maja food trucki zawitają do parku OlszewskichNa dwa dni park przy Muzeum Regionalnym zamieni się w najbardziej smakowite miejsce w regionie. Wszystko za sprawą II zlotu food trucków. Restauracje na kółkach będą serwować potrawy z różnych zakątków świata. Kilkanaście najlepszych w Polsce food trucków będzie czekać na bełchatowian 12 i 13 maja.

 

Po wrześniowym sukcesie, auta z jedzeniem po raz drugi zawitają do Bełchatowa. W parku Olszewskich zaparkuje kilkanaście pojazdów przystosowanych do przygotowywania i wydawania posiłków. W każdym serwowane będą oryginalne potrawy: od tradycyjnych amerykańskich burgerów, przez azjatyckie pierożki i hiszpańskie churros, aż po meksykańskie burritos, frytki belgijskie czy gofry bąbelkowe.

 

W parku Olszewskich zaparkuje kilkanaście food trucków

 

Będzie także kilka ciekawostek, jak np. Meatzza - czyli połączenia burgera i pizzy, owoczek – wyselekcjonowane, świeże owoce zanurzone w najwyższej jakości belgijskiej czekoladzie (mlecznej, białej i deserowej) oraz kibbeling – holenderski przysmak z kawałków polędwicy z dorsza maczanych w cieście z dodatkiem ziół i przypraw. Organizatorzy pomyśleli także o amatorach pizzy i innych włoskich przysmaków, na których czekać będzie chociażby piadina, czyli podawany na ciepło cienki placek z mąki pszennej z nadzieniem. Na takiej imprezie nie może także zabraknąć coffee baru, w którym coś dla siebie znajdą nie tylko „kawosze” - skosztować będzie można także gorącej czekolady, herbat z całego świata, mrożonej kawy, shake'ów i smoothie's.


Wszyscy, którzy w weekend wybiorą się do parku przy dworku Olszewskich, mogą spodziewać się nie tylko smakołyków, ale także wyśmienitej zabawy. Auta z jedzeniem nie będą bowiem jedyną atrakcją tego imprezy. W strefie dziecięcej stanie dmuchana zjeżdżalnia, przewidziano także malowanie buziek. Będzie także specjalna strefa chill-out, w której będzie można się zrelaksować na leżakach przy dźwiękach muzyki DJ-a. Impreza odbędzie się w sobotę 12 i w niedzielę 13 maja w godz. 12.00 -  22.00.

 

W niedzielę czeka także dodatkowa atrakcja, czyli Piknik z Marszałkiem, którego motywem przewodnim będą lata 20. i 30. ubiegłego stulecia. Organizatorzy zadbali o odpowiadającą klimatem otoczkę. Będą więc stare samochody, bicykle i kataryniarz z bukieciarkami. Pomyślano także o muzyce z epoki, którą zapewnią bełchatowskie zespoły, chętni bełchatowianie będą także mieli niepowtarzalną okazję nauki tańca.

 

AP

 

12 i 13 maja będzie można skosztować kuchni z całego świata

 

  

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018