joombig banner rotation images

Menu

Dwie bełchatowskie organizacje walczą o grantyDwie bełchatowskie organizacje walczą o granty na projekty, jakie chcą przeprowadzić wśród mieszkańców. Aby zdobyć dofinansowanie ich pomysły muszą zyskać największą liczbę głosów. Głosowanie potrwa do 4 czerwca w sklepach Tesco.

 

Grant od 5 do 1 tys. złotych ma szansę zdobyć Bełchatowskie Stowarzyszenie „Amazonek” oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa w. Pieniądze, które mogą pozyskać organizacje wykorzystają na projekty, jakie przygotowali z myślą o mieszkańcach.

 

„Amazonki” planują przeprowadzić spotkania i prelekcje, gdzie będą uczyć samobadania piersi. Chcą też zorganizować rehabilitację zarówno fizyczną, jak i psychiczną dla kobiet będących po chorobie nowotworowej. Mowa tu o wyjściach na basen czy ćwiczeniach na sali gimnastycznej. Z kolei Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa napisało projekt, który ma na celu aktywizację i integrację osób w różnym wieku. To znaczy chcą zaangażować 50 mieszkańców, zarówno seniorów, jaki i młodzież. To właśnie z myślą o nich planują zorganizować trzy spotkania integracyjne – „Pożegnanie lata”, „Święto pieczonego ziemniaka”, „Zaduszki poetyckie w 100 rocznicę odzyskania niepodległości”. Ma być tez wycieczka do Warszawy.

 

O tym czy i w jakiej wysokości organizacje zdobędą granty zdecyduje głosowanie. Potrwa ono do 4 czerwca. Głosowanie, za pomocą specjalnych żetonów, odbywa się w każdym sklepie Tesco. Z tym, że na pomysły z naszego mikroregionu (woj. łódzkiego) można głosować tylko w marketach na tym konkretnym terenie.  

 

Zwycięzców, to znaczy który z projektów otrzyma grant w wysokości 5 tys. zł, 3 tys. zł lub minigrant o wartości do 1 tys. zł poznamy po 20 czerwca.

 

W program grantowy „Decydujesz, pomagasz”, którego po raz czwarty organizatorem jest Tesco włącza się także Bełchatów. Prezydent Mariola Czechowska objęła akcję patronatem honorowym. Tylko w ubiegłym roku do organizacji z województwa łódzkiego trafiło łącznie 140 tys. zł. A zrealizowano w sumie 28 projektów.

 

 

AD-A

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018