joombig banner rotation images

Menu

Prace na Wojska Polskiego ruszą na początku wakacjiMiasto podpisało umowę na budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Armii Krajowej i al. kard. Stefana Wyszyńskiego. Na czas robót mieszkańcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami, ale jak pokazało rondo na Staszica, prawidłowo opracowany projekt organizacji ruchu, pozwoli na ograniczenie ich do niezbędnego minimum. Prace powinny ruszyć pod koniec czerwca.

 

Wykonawca, czyli Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych z Piotrkowa Tryb., opracowuje już projekt organizacji ruchu na czas budowy. Po jego zatwierdzeniu przez Zarząd Dróg Wojewódzkich, zostanie przekazany plac budowy. Zgodnie z projektem rondo będzie miało zwykłą geometrię, jedynie od strony ulicy Armii Krajowej w ulicę Wojska Polskiego zjeżdżać się oddzielonym od ronda będzie prawoskrętem.  Ponadto wykonane zostaną pasy najazdowe dla  samochodów ciężarowych z przyczepami oraz autobusów. Prace obejmą także budowę chodników i ciągów pieszo-rowerowych, a także przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów.

Rondo projektowane jest od ponad dwóch lat, i jak mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa, to jedna z priorytetowych dla miasta inwestycji. - Przede wszystkim chodzi o poprawę bezpieczeństwa i płynności jazdy w tamtym rejonie miasta. Jestem przekonana, że rondo z pewnością wpłynie na komfort jazdy kierowców, Wojska Polskiego to przecież jedna z najbardziej obciążanych bełchatowskich ulic – dodaje prezydent Czechowska.

Po nowym rondzie kierowcy powinni pojechać jeszcze w tym roku. Prace powinny zakończyć się w listopadzie. Całość będzie kosztować 5 mln 600 tys. złotych, ale podobnie, jak w przypadku ronda na Staszica, do inwestycji dołoży się starostwo (mowa tutaj o kwocie 1,5 mln zł.).

 

AP

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018