joombig banner rotation images

Menu

Do 13 lipca można składać wnioski do VI Budżetu Obywatelskiego BełchatowaJak zmieni się Bełchatów? Co nowego się w nim pojawi? To zależy od bełchatowian. Do 13 lipca można składać propozycje projektów do VI Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa. Wyniki ogłoszone zostaną 1 października.

 

Budżet obywatelski z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców, którym pomysłów nie brakuje. Dowodzi tego blisko 30 projektów zrealizowanych w ramach poprzednich pięciu edycji. Wśród nich kilka placów zabaw, dwie zatoczki postojowe „Pocałuj i jedź”, oświetlenie ciągu pieszego łączącego os. Dolnośląskie z os. Okrzei, zakup defibrylatorów zewnętrznych czy powstanie Cafe Senior Raj – Centrum Aktywności Seniora i badania wad postawy u przedszkolaków.


Budżet obywatelski: przebadają dzieci

Do dyspozycji bełchatowianie mają 1,5 mln złotych. Zostaną one podzielone na tzw. projekty twarde (1 mln 400 tys. zł.) i miękkie (100 tys. zł.). Propozycje do budżetu obywatelskiego może wnieść grupa mieszkańców lub każdy bełchatowianin, który najpóźniej w dniu zgłaszania swojego pomysłu kończy 16 lat. Do każdego wniosku musi być dołączona tzw. lista poparcia przez co najmniej 50 mieszkańców. Należy pamiętać, że proponowane przedsięwzięcia powinny być możliwe do przeprowadzenia do końca 2019 roku i tylko na terenach należących do miasta. Zgłaszając projekty miękkie trzeba wypełnić harmonogram. Przygotowując się więc do złożenia wniosku, warto zapoznać się z regulaminem budżetu obywatelskiego - dostępny jest on na www.decydujemy.belchatow.pl.


AP

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018