joombig banner rotation images

Menu


Miasto wybuduje oświetlenie na 9 ulicach w PolitanicachNa początku lipca ruszą prace przy budowie oświetlenia na osiedlu Politanice.  Na dziewięciu ulicach staną nowe słupy, na których zamontowane zostaną nowoczesne lampy typu LED. Prace powinny zakończyć się w grudniu.


Miasto sukcesywnie buduje nowe i wymienia stare oświetlenie uliczne. Niemal w każdej części Bełchatowa pojawiają się albo nowe lampy, albo lampy sodowe zastępowane są nowoczesnymi, ledowymi. W tym roku jaśniej zrobi się z pewnością na dziewięciu ulicach na osiedlu Politanice. Mowa tu o Kasztanowej, Podleśnej, Grzybowej, Iglastej, Lazurowej, Przedwiośnie oraz dwóch uliczkach odchodzących od ul. Czyżewskiego i jednej od ul. Wspólnej. W tym rejonie zamontowane zostaną nowe słupy oświetleniowe, które wyposażone będą w nowoczesne oświetlenie typu LED. Prace, które ruszą już na początku lipca, realizowane będą w ramach programu SOWA. Koszt tej inwestycji, która powinna zakończyć się w grudniu 2018 roku, to niewiele ponad 448 tys. złotych.

Na tym nie koniec. Jeszcze w tym roku miasto wykona dokumentację na doświetlenie sięgaczy, czyli tzw. ślepych ulic. Mowa tutaj o budowie oświetlenia w uliczkach odchodzących od ulic Nowej i Dolnej.  

Warto przypomnieć, że w roku 2017 jaśniej zrobiło się na kilkunastu bełchatowskich ulicach, m.in. na Jasińskiego, Frączak i Nowej. Uliczne lampy stanęły także w okolicach bloku nr 9 na os. Budowlanych, w pobliżu bloku nr 102 na Dolnośląskim i wzdłuż łącznika pomiędzy Jaworową i Dziką. Poza tym  na Ludwikowie zostały zamontowane 63 słupy oświetleniowe, wszystkie wyposażone oczywiście w energooszczędne lampy LED. Nowe lampy pojawiły się na ulicach Wagnera, Gołasia i Liliowej, a także na odcinkach Deyny i Różanej. W sumie wszystkie prace związane z wymianą oświetlenia w 2017 roku kosztowały miasto blisko 600 tys. złotych.

Do tej pory w ramach programu SOWA w mieście wymienionych zostało ponad 3 tysiące lamp na ledowe, 190 słupów energetycznych oraz 68 skrzynek sterowniczo-pomiarowych, co pozwoliło obniżyć zużycie prądu  nawet o 70 procent, a w konsekwencji zaoszczędzić blisko 200 tys. złotych. To zresztą nie jedyne oszczędności związane z prądem. W październiku ub. r. rozstrzygnięty został przetarg na zakup energii elektrycznej, w 2018 roku za oświetlenie uliczne miasto powinno zapłacić o ponad 30 tys. mniej niż w rok wcześniej.

 

AP

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019