joombig banner rotation images

Menu

Dzień Patrona Miasta Bełchatowa Koncert zespołu Mały Chór Wielkich Serc zwieńczył tegoroczny festyn rodzinny, który towarzyszyły Dniu Patrona Bełchatowa. Był również marsz dla życia i rodziny oraz msza św. z okazji 125-lecia parafii farnej, którą odprawił arcybiskup Władysław Ziółek.  

 

Główne wydarzenia związane z Dniem Patrona – św. Jana Pawła przypadły na niedzielę, 17 czerwca. Najpierw mieszkańcy spotkali się pod pomnikiem Karola Wojtyły, gdzie złożyli kwiaty. W południe w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny zostało odprawione nabożeństwo w intencji bełchatowian oraz w parafii farnej, która świętuje właśnie 125-lecie powstania. Przewodniczył jej arcybiskup Władysław Ziółek. Obchodzi on właśnie 60-lecie kapłańskiej posługi. Prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska w imieniu mieszkańców złożyła arcybiskupowi życzenia. – Dziękuję za lata cennej współpracy, duchowe przewodnictwo i mądrą naukę. Pragnę także podziękować za obecność i wsparcie w najważniejszych dla naszej, bełchatowskiej społeczności chwilach. Z okazji tego pięknego jubileuszu składam życzenia zdrowia, pogody ducha i wszelkiej pomyślności. Życzę wytrwałości przy realizacji kolejnych planów i zadań, wierząc, że będą one okazją do jeszcze głębszego oddania Bogu.

Na zakończenie mszy św. odbyło się także uroczyste wręcznie nagród laureatom konkursu "Pontyfikat św. Jana Pawła II". 

 

Po południu, o godz. 15:00 z placu Narutowicza wyruszył marsz dla życia i rodziny”. Bełchatowianie po raz szósty, podobnie jak mieszkańcy ponad 150 innych miast, promowali rodzinę oraz życie, jako wartości ponadczasowe i fundamentalne cywilizacji. Marsz zakończył się w ogrodach parafii farnej, gdzie odbyły się XXIII Bełchatowskie Dni Rodziny. Podczas festynu rodzinnego atrakcji nie zabrakło. Był występ laureatów piątego archidiecezjalnego dziecięcego festiwalu piosenki papieskiej i religijnej „Santo Subito”, konkursy, gry i zabawy. Do tego loteria fantowa, malowanie buziek i stoiska, na których m.in. można było poznać działalność bełchatowskiego mopsu, Środowiskowego Domu Samopomocy. Na zakończenie wystąpił zaś blisko pięćdziesięcioosobowy zespół z łodzi – Mały Chór Wielkich Serc.

 

Na tym nie koniec. 15 czerwca uczniowie podstawówek wzięło udział w piętnastej edycji konkursu „Pontyfikat św. Jana Pawła II”, zaś na 18 czerwca zaplanowana jest konferencja z udziałem specjalistów fundacji „Dajemy dzieciom siłę”. Jej uczestnicy mają rozmawiać m.in. o tym, jak chronić dzieci doświadczające przemocy. Wykłady poprowadzą specjaliści z fundacji „Dajemy dzieciom siłę”.

 

Sprawdzali swoją wiedzę o św. Janie Pawle II

 

 

 

AD-A

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019