joombig banner rotation images

Menu


1 lipca na scenie wystąpili bełchatowscy artyściDrugi dzień Dni Bełchatowa upłynął pod znakiem promowania lokalnych artystów i rodzinnego piknikowania. Na błoniach przy Muzeum Regionalnym czekało mnóstwo atrakcji, zarówno dla młodszych, jak i nieco starszych. Nie zabrakło także gwiazdy – na scenie wystąpiła grupa Happysad, jedna z najpopularniejszych polskich formacji rockowych.


Główną atrakcją drugiego dnia miejskiego święta były występy lokalnych artystów. - Już po raz drugi przyjęliśmy taką formułę Dni Bełchatowa. Uważam, że to doskonały pomysł, co potwierdza liczba bawiących się mieszkańców. W mieście mamy wiele talentów i zależy mi, żeby pokazywać i promować naszych rodzimych artystów – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

 

DNI BEŁCHATOWA: Piknik cz. 1

Na scenie można było zobaczyć występy dzieci z miejskich szkół i przedszkoli, a także szereg grup działających w Miejskim Centrum Kultury – zarówno wokalnych, jak i tanecznych. Wszyscy, którzy przybyli do parku przy Muzeum Regionalnym, mieli okazję wysłuchać nie tylko najmłodszych artystów, ale także tych bardziej dojrzałych. Sporo pozytywnych reakcji wywołał chociażby występ studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku i chóru Pasjonata. Za sprawą zespołu Rajka na scenie zrobiło się barwnie i kolorowo, publiczność żywiołowo reagowała na folklorystyczny, nawiązujący do korzeni repertuar. Nieco bardziej międzynarodowo zrobiło się chwilę później, Anna Zimna i Paweł Bauer zabrali wszystkich w magiczną podróż do świata bajek Disneya i największych polskich przebojów.

 

DNI BEŁCHATOWA: Piknik cz.2

Na zakończenie Dni Bełchatowa zagrał zespół HappysadTo był jednak dopiero przedsmak tego, co wydarzyło się na zakończenie tegorocznych Dni Bełchatowa. Gwiazdą, która wystąpiła w niedzielny (1 lipca) wieczór była jedna z najbardziej znanych i lubianych polskich grup rockowych, czyli Happysad. Muzycy zagrali w składzie: Jakub „Quka” Kawalec (śpiew, gitara), Łukasz „Pan Latawiec” Cegliński ( gitara, śpiew), Artur „Artour” Telka (gitara basowa), Jarosław „Dubin” Dubiński (perkusja), Maciej „Ramzej” Ramisz (instrumenty klawiszowe, gitara, śpiew) i Michał „Misiek” Bąk (saksofon, instrumenty klawiszowe). Na bełchatowskiej scenie zaprezentowali nie tylko kawałki ze swojej ostatniej płyty - „Ciało obce”, ale także największe hity. Tłumnie zgromadzona pod sceną publiczność wspólnie z artystami śpiewała „Zanim Pójdę”, „Długą Drogę W Dół”, „Taką wodą być” czy „Mów mi dobrze”.  Było mocno, rockowo i energetycznie.

 

DNI BEŁCHATOWA: Koncert Happysad

Występy i koncerty to tylko część tego, co działo się w niedzielne popołudnie i wieczór. Przygotowanych zostało wiele atrakcji, dzięki czemu całe rodziny mogły spędzić czas wspólnie, kreatywnie, wesoło i aktywnie. Były warsztaty ceramiczne, zabawy plastyczne, gry i konkursy z nagrodami. Chętni mogli zagrać w megapiłkarzyki w specjalnej strefie Miejskiego Centrum Sportu, popuszczać olbrzymie bański mydlane, zrobić tęczową fryzurę czy wziąć udział w budowie makiety Bełchatowa z kartonowych pudełek. 

Nie zabrakło również strefy gastronomicznej, gdzie można było skosztować różnych smakołyków oraz odpocząć. Chętni mogli także kupić pamiątki i upominki, od zabawek po wyroby rękodzielnicze czy książki, w parku Olszewskich stanęło bowiem kilkanaście punktów promocyjnych.


AP

 

 

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019