joombig banner rotation images

Menu

Bepłatne szkolenie dla przedsiębiorców już 17 lipcaJak aktywnie wykorzystać dostępne formy finansowania, czym jest JPK oraz jakie są plusy i minusy różnych rodzajów opodatkowania – to tylko niektóre z zagadnień, jakie będą poruszane na bezpłatnym szkoleniu dla przedsiębiorców. Już 16 lipca w Sali Herbowej Urzędu Miasta odbędą się warsztaty dla biznesmenów, którzy szukają możliwości rozwoju swoich firm. Ilość miejsc jest ograniczona, zapisy do 13 lipca.

 

To kolejne ze szkoleń, jakie przedsiębiorcom z terenu Bełchatowa oferuje  magistrat. Jak mówi Marcin Nowak, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta, takie spotkania pozwalają odpowiedzialnie budować gospodarkę w mieście. - Zależy nam na wspieraniu lokalnych przedsiębiorców, nie tylko tych, którzy już działają na terenie Bełchatowa, ale także młodych, dopiero zaczynających swoją przygodę z biznesem. Najbliższe szkolenie z pewnością pozwoli odpowiedzieć na wiele nurtujących pytań z zakresu podatków i finansów – dodaje dyrektor Nowak.

Bezpłatne szkolenie „Przedsiębiorcą być” odbędzie się w poniedziałek, 16 lipca, o godz. 11  w Urzędzie Miasta przy ul. Kościuszki 1 (Sala Herbowa, I piętro). Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy. Chęć udziału w warsztatach można zgłaszać do 13 lipca w Wydziale Rozwoju Miasta UM pod numerami tel. 44 733 51 60, 44 733 51 89 i 44 733 51 45.


PROGRAM SZKOLENIA


Finanse w firmie


• Formy prawne prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce (JDG vs Sp. Z o.o.)
• Różne formy opodatkowania ich plusy i minusy
• Optymalizacja przychodów i kosztów w firmie w oparciu o zmianę formy opodatkowania
• Środki trwałe w firmie, amortyzacja, podstawowe sposoby ewidencji kosztów
• Praktyczne wskazówki czym kierować się przy wyborze idealnego biura księgowego


Bełchatów wspiera rozwój lokalnej przedsiębiorczościŹródła finansowania firm


• Efektywne wykorzystywanie dostępnych form finansowania dla aktywnych przedsiębiorców
• Wewnętrzne oraz zewnętrzne


Podatek VAT


• Zasady rozliczania
• Komu się opłaca?
• Dla kogo obowiązkowy?


Zmiany podatkowe


• Najważniejsze zmiany podatkowe 2018 ( wyższa kwota wolna od podatku, podniesiony limit amortyzacji, split payment, sukcesja JDG, STIR)
• JPK czym jest i jak wywiązać się z nowych obowiązków?
• Zmiany wprowadzone przez nowy zapis prawny – Konstytucję Biznesu


Rozwój gospodarczy to jeden z priorytetów dla władz Bełchatowa. Aby przyciągnąć jak największą liczbę inwestorów miasto podejmuje szereg działań. Obok systematycznych szkoleń dla właścicieli firm, wprowadzone zostały chociażby zwolnienia i ulgi podatkowe dla przedsiębiorców, którzy zapewnią nowe miejsca pracy, poza tym cały obszar miasta objęty jest planem zagospodarowania przestrzennego, co z pewnością ułatwia podjęcie decyzji o zainwestowaniu, prężnie rozwija się też strefa przemysłowa.

 

AP

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019