joombig banner rotation images

Menu

Ruszyła budowa ronda na Wojska PolskiegoOd czwartku, 5 lipca w  okolicy skrzyżowania ulic Wojska Polskiego, Armii Krajowej i kard. S. Wyszyńskiego obowiązuje nowa, tymczasowa organizacja ruchu. Jest ona związana z budową  ronda, po którym kierowcy pojadą już w listopadzie. Przez kilka najbliższych dni policja będzie pomagać kierującym w prawidłowym poruszaniu się w tamtym rejonie miasta.

 

Ruszyła przebudowa jednego z najbardziej obciążonych ruchem bełchatowskich skrzyżowań. Zgodnie z projektem nowe rondo będzie miało zwykłą geometrię, jedynie od strony ulicy Armii Krajowej w ulicę Wojska Polskiego powstanie oddzielony od ronda będzie prawoskręt. Projekt przewiduje także pasy najazdowe dla samochodów ciężarowych  z przyczepami oraz autobusów. Prace obejmą także budowę chodników i ciągów pieszo-rowerowych, a także przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów.


Jak mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa, rondo poprawi bezpieczeństwo i płynność jazdy w tamtym rejonie miasta. - To jedna z najważniejszych dla mnie inwestycji i wszystkich mieszkańców inwestycji. Jestem przekonana, że poprawi ona komfort jazdy kierowców, a także pomoże odkorkować ulicę Wojska Polskiego. Szczególnie w godzinach wyjazdów i powrotów pracowników kopalni i elektrowni tworzą się w tym miejscu duże zastoje, ruch jest uciążliwy i niebezpieczny - dodaje prezydent Czechowska.


Pierwszym etapem przebudowy skrzyżowania było usunięcie sygnalizatora na ul. Wojska Polskiego. Wykonawca, czyli piotrkowskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych, przystąpił do robót instalacyjnych, niezbędnych przed rozpoczęciem prac stricte drogowych. Chodzi o wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej, teletechnicznej i elektro-energetycznej.

Kluczowe dla miasta jest to, aby ruch w kierunku dwóch największych bełchatowskich zakładów pracy odbywał się bez zakłóceń, dlatego ulica Wojska Polskiego będzie przejezdna przez cały czas budowy. Przygotowane i zatwierdzone Zarząd Dróg Wojewódzkich objazdy, powinny jednak ograniczyć niedogodności związane ze zmianą organizacji ruchu do niezbędnego minimum. Bełchatowscy policjanci przez pierwszych kilka dni zmiany organizacji ruchu będą pomagać kierowcom i pokazywać, jak prawidłowo poruszać się w okolicach placu budowy. Jednocześnie mundurowi przypominają, żeby nie jeździć na pamięć tylko kierować się oznakowaniem pionowym i poziomym. Dla płynności ruchu policjanci apelują także o niezastawianie i nieparkowanie samochodów wzdłuż ulic, którymi prowadzone są objazdy.


Objazdy - samochody osobowe

 

 

  • Wyłączeniu z ruchu będzie wlot w al. kard. S. Wyszyńskiego. Ruch puszczony będzie wzdłuż parkingu przy ul. Wyszyńskiego.
  • Wyłączony zostanie również wlot w ulicę Armii Krajowej. Samochody osobowe w kierunku Binkowa pojadą ulicą Kolejową.

 

Objazdy dla samochodów osobowych


Objazdy - ruch ciężarowy

 
Ruch ciężarowy i autobusowy na relacji od Łasku zostaje skierowany w ulicę Lipową do ulicy Wyszyńskiego następnie do Al. Jana Pawła II, potem  ulicą Zamoście do ulicy Wojska Polskiego (droga484).

 

Objazdy dla ruchu ciężarowego
 

Prace potrwają do listopada. Mimo zmian w organizacji ruchu, ul. Wojska Polskiego przez cały czas budowy będzie przejezdna. Cała inwestycja kosztować będzie 5 mln 600 tys. złotych, ale podobnie, jak w przypadku ronda na Staszica, do inwestycji dołoży się starostwo (mowa tutaj o kwocie 1,5 mln zł.).

 

AP

 


 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019