joombig banner rotation images

Menu

Na miejskiej platformie czeka kilkanaście ofert praktyk i stażyStudenci i uczniowie, którzy szukają najlepszej dla siebie oferty stażu, mogą wybierać spośród kilkunastu propozycji znajdujących się na miejskiej platformie www.invest.belchatow.pl.To doskonały pomysł zarówno dla młodych osób, które chcą zdobyć praktyczną wiedzę i doświadczenie, jak i  pracodawców, którzy mają okazję pozyskania pracowników wcześniej przeszkolonych we własnych firmach. Co ważne, korzystanie z serwisu jest zupełnie darmowe.

 

Miejski program praktyk i staży w swoim założeniu ma wspierać młode osoby, które chcą odnaleźć się na lokalnym rynku pracy. Na platformie inwestycyjnej czeka kilkanaście ofert, m.in. dla sprzedawcy, informatyka, pracownika księgowości czy do biura obsługi klienta. Jak mówi Marcin Nowak, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta bełchatowskiego magistratu, chodzi głównie o to, aby młodzi i zdolni widząc, jakie jest aktualne zapotrzebowanie na rynku pracy, podejmowali odpowiedzialne decyzje dotyczące wykształcenia. - Jeszcze kilka lat temu praktyki kojarzone były jedynie z obowiązkiem odrobienia określonej liczby godzin podczas studiów. Dziś to nie tylko okazja do zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych, ale także weryfikacja wybranego kierunku czy zawodu – dodaje dyrektor Nowak.  


Wymiana informacji pomiędzy pracodawcą a potencjalnym pracownikiem służyć ma dbaniu o przyszłość absolwentów wyższych uczelni i szkół ponadgimnazjalnych, a także pozwala pozytywnie wpływać na rozwój i przyszłość bełchatowskich firm. - Zapraszam wszystkich przedsiębiorców do aktywnego włączenia się w nasz program. Jestem przekonana, że dzięki temu więcej młodych i zdolnych ludzi zostanie w Bełchatowie, a być może także do niego przyjedzie. A to właśnie młodzież jest motorem napędowym gospodarki – zachęca Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.


Cały czas analizowany jest lokalny rynek pracy pod kątem zapotrzebowania na konkretnych fachowców wśród potencjalnych inwestorów.Pracownicy magistratu regularnie spotykają się z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bełchatowskiego i zachęcają do korzystania przez uczniów i absolwentów z praktyk i staży oferowanych przez lokalnych przedsiębiorców. Rozmowy są także prowadzone z uczelniami wyższymi, m.in. z biurami karier Uniwersytetu Łódzkim, Politechniki Łódzkiej czy Politechniki Częstochowskiej. Większość przedsiębiorców stawiających na produkcję czy logistykę poszukuje bowiem absolwentów kierunków technicznych i inżynieryjnych. 

 

Bezpłatne szkolenie - "Przedsiębiorcą być"


Informacje o stażach i praktykach na stronie www.invest.belchatow.pl zamieszczane są całkowicie nieodpłatnie. Przedsiębiorcy zainteresowani takim sposobem poszukiwania i pozyskiwania potencjalnych przyszłych pracowników, mogą kontaktować się z Wydziałem Rozwoju Miasta bełchatowskiego magistratu przy ul. Kościuszki 1, pok. 215 - 216 i pod numerem telefonu 44 733 51 45.

 

AP

 

Przedsiębiorcy z Bełchatowa mogą znaleźć pracowników z pomocą miasta
 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019