joombig banner rotation images

Menu

Pumptrack będzie gotowy we wrześniuJuż we wrześniu amatorzy jazdy na dwóch kółkach będą mogli korzystać z jednego z największych w Polsce pumptracków. Na ponad 2100 mkw. powstaną tory dla zaawansowanych i początkujących rowerzystów. Rowerowy plac zabaw na Binkowie będzie uzupełnieniem otwartego w 2016 roku skateparku.


Pumptrack to inaczej tor złożony z garbów, zakrętów i małych „hopek” ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez pedałowania. Podczas jazdy rowerzyści rozwijają swoją koordynację ruchową oraz zmysł równowagi. - To prosty i przyjemny sposób na aktywność sportową bez względu na wiek. Jestem przekonana, że pumptrack będzie świetnym uzupełnieniem oferty sportowej miasta dla mieszkańców w różnym wieku – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.


Prace na Binkowie posuwają się zgodnie z planem. Wykonawca, bełchatowska firma Rebud, wylał już nawierzchnię asfaltową na torach, gotowy jest także chodnik będący łącznikiem między pumptrackiem małym i dużym. Skarpy przy garbach są obrabiane, tak aby w najbliższym czasie mogła zostać zasadzona trawa. Ponadto montowana jest już także część zaplanowanego oświetlenia. W ramach projektu na obiekcie zamontowany zostanie także monitoring. Tempo prac wskazuje na to, że z kompleksu rowerzyści będą mogli korzystać już we wrześniu. Koszt tej inwestycji realizowanej z budżetu miasta to 1 mln 700 tys. złotych.


Tory przy ul. Turkusowej będą o dwóch różnych stopniach trudności. Pierwszy z nich, tzw. Flow truck, to propozycja głównie dla starszych i bardziej doświadczonych rowerzystów. Łączyć się tutaj będą sekcje wyścigowe (racing) oraz do oddawania skoków (flow). Oznacza to, że adepci sportów rowerowych będą mogli łączyć skoki z płynną jazdą na dużych, bezpiecznych zakrętach profilowanych. Przeszkody o zróżnicowanym poziomie trudności będą mieć wysokość od 50 do 170 cm. Nie zapomniano również o najmłodszych użytkownikach, dla których powstaje osobny obiekt, tzw. Easy truck. Tor składać się będzie z niewielkich przeszkód (od 40 do 60 cm i przeznaczony będzie dla młodszych rowerzystów, również maluchów jeżdżących na odpychanych rowerkach).

 

Na Binkowie będzie raj dla rowerzystów [FILM]


Pumptrack to część większego projektu, w ramach którego na Binkowie ma powstać kompleks sportowo-rekreacyjny. Ciągnąć się on będzie wzdłuż ulicy Turkusowej i oprócz skateparku i torów rowerowych, obejmie m.in. pełnometrażowe boisko, siłownia zewnętrzna i ścieżka zdrowia.

 

AP

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019