joombig banner rotation images

Menu


Będą chronić przed wiatrem deszczem i śniegiem, a latem także przed prażącym słońcem. Mowa o sześciu nowych wiatach przystankowych, które  pojawią się w Bełchatowie do końca sierpnia. Staną one w miejscach, które wskazali sami mieszkańcy, między innymi na ul. Czaplinieckiej i Armii Krajowej.


W trosce o bezpieczeństwo i komfort osób korzystających z komunikacji publicznej miasto systematycznie sprawdza stan przystanków autobusowych i stojących na nich wiat. Na chwilę obecną w Bełchatowie jest ich około stu, teraz przybędzie kolejnych sześć. Warto podkreślić, że lokalizacje dla nowych wiat wybrane zostały przy udziale mieszkańców i zgodnie z ich sugestiami.

 

 


Gdzie staną wiaty?

 

  • ul. św. F. Kowalskiej – 2 szt.
  • ul. Armii Krajowej – 1 szt.
  • ul. Malinowa – 1 szt.
  • ul. Czapliniecka – 1 szt.
  • u. Częstochowska – 1 szt.


Miasto podpisało umowę ze spółką Arret z Zabrza, która zamontuje wiaty do końca sierpnia. Będą one wyposażone w tabliczki na rozkład jazdy, znaki przystanku, kosz na śmieci oraz stabilne ławki dla pasażerów. Sześć wiat kosztować będzie niecałe 32 tys. złotych. Nowe zadaszenia w znacznym stopniu poprawią komfort osób oczekujących na autobusy komunikacji miejskiej, dając schronienie podczas złych warunków atmosferycznych. 

Emzetkami jeździ coraz więcej osób, na co wpływ ma z pewnością fakt, że od ponad dwóch lat komunikacja miejska w Bełchatowie jest darmowa. Liczba bełchatowian korzystających z autobusów komunikacji miejskiej w 2017 roku wzrosła o 125 tys. W 2016 roku z usług miejskiego przewoźnika skorzystało 1 mln 468 tys. pasażerów, a w 2017 roku już 1 mln 593 osób.


Autobusy dla MZK – miasto sprawdza oferty


Miesięczne utrzymanie i konserwacja przystanków oraz znajdujących się na nich wiat kosztuje ok. 5 tys. złotych. W ramach tej kwoty Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej zobowiązane jest także do mycia i czyszczenia wiat dwa razy w roku. Warto również wspomnieć, że wszystkie zadaszenia przystankowe są ubezpieczone. Wszelkie uszkodzenia wiat mieszkańcy mogą zgłaszać do Zespołu ds. Infrastruktury Technicznej Miasta bełchatowskiego magistratu pod nr tel. 44 733 52 36 (od poniedziałku do piątku w godz. pracy urzędu) lub całodobowo do Straży Miejskiej pod nr tel. 986.

 

AP

Do końca sierpnia stanie w mieście 6 nowych wiat przystankowych

Dwie wiaty staną na ul. św. Faustyny Kowalskiej

 

Wiata pojawi się na ul. Malinowej

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019