joombig banner rotation images

Menu

PGM czyści RakówkęRzeka Rakówka jest na bieżąco czyszczona. W tej chwili prace prowadzone są na odcinku od targowiska miejskiego w dół rzeki, czyli wzdłuż ulicy Wojska Polskiego. Jeśli pogoda na to pozwoli, Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej prace związane z zagospodarowaniem wód opadowych prowadzić będzie do końca września.

 

W wyniku upałów poziom Rakówki znacząco się obniżył, a okres suszy i wysokich temperatur ułatwił służbom porządkowym dostęp do rzeki. Drożne koryto przepływającej przez Bełchatów Rakówki to nie tylko poprawa estetyki rzeki, ale także jeden z elementów bezpieczeństwa mieszkańców. Szczególnie podczas intensywnych opadów deszczu.


W ramach bieżącego utrzymania Rakówki Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej czyści koryto naszej rzeki. Prace prowadzone są przy pomocy specjalistycznej koparki o długim wysięgniku. Taki sprzęt doskonale radzi sobie z odmulaniem dna (także na przeciwległym brzegu) oraz sprawnie ładuje zebrany materiał na przyczepy. Dodatkowo regulowane są zbocza bełchatowskiej rzeki oraz czyszczone wyloty z miejskiej kanalizacji deszczowej. Ponadto usuwany jest piasek i wszelkie zanieczyszczenia.

 

Nieodłącznym elementem oczyszczania rzeki jest koszenie trawy na brzegach oraz poddanie rosnących na nich drzew niezbędnym zabiegom sanitarnym. Wszystko po to, aby w razie intensywnych opadów deszczu nie było wylewów ani zastojów. Dzięki udrożnieniu koryta woda będzie mogła swobodnie przepływać.


Stan koryta i linii brzegowej Rakówki jest monitorowany na bieżąco, szczególnie po ulewach. Regularne prace prowadzone są od wiosny. W tym roku oczyszczony został już m.in. odcinek za boiskami treningowymi między ulicami Staszica i Okrzei. Obecnie trwają prace wzdłuż ul. Wojska Polskiego na odcinku od targowiska miejskiego w dół rzeki. Jeśli warunki pogodowe na to pozwolą, czyszczenie Rakówki prowadzone będzie do końca września.

 

AP

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018