joombig banner rotation images

Menu

 

Trening z wicemistrzem świata już wkrótceW niedzielę, 19 sierpnia na miłośników spacerów z kijkami czeka prawdziwa niespodzianka. Na błoniach przy Muzeum Regionalnym odbędzie się trening z wicemistrzem świata w nordic walkingu Ryszardem Cyranem. To niezwykłe sportowe wydarzenie zaplanowano w ramach tegorocznych Letnich Koncertów ze Stypendystami.
 
Nordic Walking, czyli marsz z kijkami, cieszy się dużym powodzeniem wśród mieszkańców naszego miasta. Wiadomość o treningu z wicemistrzem świata w Nordic Walkingu Ryszardem Cyranem ucieszy z pewnością wielu miłośników tego sportu. Ćwiczenia ze specjalnymi kijkami odbędą się w niedzielę, 19 sierpnia w parku przy Muzeum Regionalnym. Trening rozpocznie się około godziny 18:30. Prosimy zabrać ze sobą kijki do marszu.
 
Jak podkreślają chodziarze doświadczeni w nordic walkingu, ważne jest, by wiedzieć, jak sterować kijkami, układać ręce i nogi, zapanować nad koordynacją całego ciała. Takie elementy na pewno nie umką uwadze wicemistrza świata. Warto zatem przyjść i potrenować pod jego czujnym okiem.
 

Trening odbędzie się 19 sierpnia

Ryszard Cyran wicemistrzostwo świata (w kategorii mężczyzn 30-39 lat) zdobył 1 lipca 2018 roku podczas Mistrzostw Świata Nordic Walking World Championship Poland Mosina 2018. Dystans 5 km ukończył z czasem 32 minut i 37 sekund. Jego prędkość wyniosła 9,20 km/h. Na co dzień jest instruktorem w Powiatowym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli, a trenuje w klubie Luca Team Zduńska Wola.  
 
Nordic Walking to sport, który angażuje prawie 90% mięśni, a polega na odepchnięciu się specjalnymi kijkami od podłoża w taki sposób, by pracowały górne partie ciała przy jednoczesnym odciążeniu kolan, bioder i kręgosłupa. Dlatego też tak chętnie jest polecaną dyscypliną sportową - bez względu na płeć, wiek, wagę czy kondycję. Można go uprawiać wszędzie i bez ograniczeń. Regularne chodzenie z kijkami w znacznym stopniu przyczynia się do poprawy stanu zdrowia, a tym samym jakości życia.
 

Rozpoczynają się Letnie Koncerty ze Stypendystami

 
Trening nordic walking z Ryszardem Cyranem to tylko jedna z wielu atrakcji, jakie przygotowano na ten dzień Letnich Koncertów ze Stypendystami. Nie zabraknie więc silnych wrażeń ani sportowych, ani kulturalnych, ani nawet kulinarnych. Na scenie wystąpi uzdolniona muzycznie bełchatowska młodzież, w plenerze ustawiona zostanie wystawa prac fotograficznych i graficznych, a na gigantycznej patelni przygotowywana będzie tajemnicza potrawa z jabłkiem w tle. 
 
Przypomnijmy tylko, że tegoroczna odsłona Letnich koncertów ze Stypendystami rozpoczyna się już tydzień wcześniej, czyli w niedzielę, 12 sierpnia. Wówczas na placu Narutowicza podziwiać będziemy młodych tancerzy oraz zespoły ludowe: Ikstiliuks z litewskiego miasta partnerskiego Taurogi oraz bełchatowską Rajkę. Start o godzinie 18:00. Kolejne spotkanie ze stypendystami przybierze formę Letniej Biesiady pod Lipą, na którą zapraszamy 14 sierpnia na skwer przy parafii pw. Wszystkich Świętych w Grocholicach.
 
KZB
 
To już kolejna edycja spotkań ze stypendystami
 
 
 
 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018