joombig banner rotation images

Menu


Wystapili lokalni artysci: orkiestra i chór Moderato.

Jeszcze emocje nie opadły po biesiadzie pod grocholicką lipą, a już na bełchatowian czeka następna porcja wrażeń. W niedzielę, 19 sierpnia odbędzie się kolejna odsłona Letnich Koncertów ze Stypendystami. Koncerty, wystawy, trening z wicemistrzem świata w nordic walkingu to tylko niektóre atrakcje zaplanowane na niedzielne popołudnie.

 

Wtorkowe popołudnie, 14 sierpnia, upłynęło pod znakiem wspólnego muzykowania stypendystów, lokalnych artystów oraz mieszkańców Grocholic i Bełchatowa. Na skwerze przy kościele w Grocholicach zapanowała biesiadna atmosfera. Bawili się wszyscy – i  młodsi, i starsi. Wśród gości byli m.in. prezydent miasta Mariola Czechowska oraz wiceprezydent Łukasz Politański.


Na trawiastej scenie pod lipą wystąpili: Miejska Orkiestra Dęta Bełchatów-Grocholice, chór Moderato oraz zespół Cover. Orkiestrowe aranżacje znanych przebojów, ludowe piosenki oraz muzyczne przeboje ostatnich lat przypadły wszystkim do gustu. Następnie do wspólnego śpiewania biesiadników zaprosili młodzi bełchatowscy wokaliści: Ania Serafińska, Paweł Bauer, Weronika Kępa, Aleksandra Mielczarek i Izabela Kluf. Nie zabrakło takich przebojów, jak: „Sokoły”, „Rezerwa” czy „Bo wszyscy Polacy”.

 

We wtorek odbyła się Letnia Biesiada pod Lipą

Na scenie zaprezentowała się też bełchatowska młodzież, która w lipcu brała udział w warsztatach wokalnych zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Grocholice i okolice”. Młodzi wokaliści szlifowali umiejętności muzyczne pod okiem takich autorytetów w dziedzinie muzyki, jak: Robert Osam Gyaabin, Marcin Wortmann, Łukasz Skrobek oraz Irina Krasavina. Koncert był zwieńczeniem trzydniowego kursu. Prezydent miasta Mariola Czechowska wręczyła młodym wokalistom drobne upominki.


Podczas biesiady można było zjeść grochówkę i skosztować deseru. Pyszne wypieki zapewnili mieszkańcy Grocholic i lokalne cukiernie. Na dzieci czekał sympatyczny Kangur oraz aktywna strefa gier i zabaw, a młodzi sympatycy kopania w piłkę nożną mieli niepowtarzalną okazję, by zmierzyć się w sportowym boju z zawodnikami GKS-u Bełchatów.

 

Kolejne spotkanie ze stypendystami już w niedzielę, 19 sierpnia. Tym razem wokalne i instrumentalne występy, a także wystawy prac fotograficznych i graficznych odbywać się będą się w parku przy Muzeum Regionalnym. Start o godzinie 17.

 

Na scenie zaprezentują się Weronika Kępa, Tomasz Orłowski, Marceli Bąkowicz, Adrianna Urbańska, Aleksandra Rabęda oraz Aleksandra Szurgot. Na wystawie plenerowej zobaczymy z kolei graficzne i fotograficzne prace Olgierda Gorgonia oraz Blanki Gorgoń.

 

Pokaz artystycznych umiejętności młodych bełchatowian to nie jedyna atrakcja trzeciej odsłony Letnich Koncertów ze Stypendystami. Uwagę gości na pewno przyciągnie megapatelnia (największa w Polsce), na której przygotowywana będzie tajemnicza potrawa z jabłkiem. Prawdziwa niespodzianka czekać będzie na fanów spacerów z kijkami. Na specjalne zaproszenie do Bełchatowa przybędzie i trening poprowadzi wicemistrz świata w nordic walkingu Ryszard Cyran. Udział w treningu może wziąć każdy. Prosimy pamiętać o zabraniu kijków.

KZB

 

Letnia biesiada jest imprezą towarzyszącą Letnich Koncertów ze Stypendystami.

 

 

Do śpiewania wlżczyli sie wszyscy

Była pyszna grochówka i lokalne wypieki.

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec, Maciej Jagieła
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019