joombig banner rotation images

Menu


kończą się remonty nawierzchniWraz z wakacjami zakończą się remonty i modernizacje kilku bełchatowskich ulic. Drogowcy pracują m.in. na osiedlach Przytorze, Dolnośląskim i Ludwików.

 

Nowe nawierzchnie (nakładki bitumiczne) mają już ulice: Reymonta na osiedlu Przytorze, Radomszczańska w okolicach sklepu Dino i osiedle Dolnośląskie - przy blokach 104-106, 205-207, 332. W tych miejscach wymieniono także studzienki. Prace remontowe prowadzone są nadal na ulicy Malinowej, św. Barbary, na osiedlu Dolnośląskim w rejonie bloków 109-110. Nowa nawierzchnia pojawiła się także przy kompleksie garażowym w okolicach stadionu miejskiego.

 

Kierowców ucieszy zapewne wiadomość, że zmodernizowany zostanie parking przy skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Kwiatowej. Gruntowny remont nie był tu prowadzany od 30 lat. Przeorganizowana przestrzeń, oznakowanie pionowe i poziome oraz zamontowanie lepszego oświetlenia znacznie zwiększą funcjonalność i estetykę tej części miasta. Mieszkańcy zyskają nowe miejsca parkingowe, według planów będzie ich ponad 75.

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowych PEUK to konsorcjum dwóch piotrkowskich firm, które podjęły się również remontu związanego z kładzeniem nawierzchni emulsyjno-grysowej na osiedlu Ludwików oraz m. in. na ulicach Piaskowej, Żabiej, Grabowej i Brzozowej. Aktualnie drogowcy są na etapie profilowania jezdni, wykonywania podbudowy i regulacji studzienek.


Remont wszystkich nawierzchni kosztować będzie 2 mln 300 tys. zł.

APO

z końcem sierpnia nowe nawierzchnie
 

remonty nawierzchni bełchatowskich ulic na finiszu

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec, Maciej Jagieła
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019