joombig banner rotation images

Menu


W Bełchatowie powstaje pierwsza tężnia Ruszyła budowa pierwszej w Bełchatowie tężni solankowej. Drewniana konstrukcja stanie w parku na os. Budowlanych. Wszystko ma być gotowe już we wrześniu.

 

Bełchatowska tężnia będzie wykonana z suszonego drewna świerkowego, ma mieć około 8 metrów długości i 6 metrów wysokości. Solankę, czyli wodę m.in. z jodem, żelazem czy magnezem mają pompować specjalne urządzenia. Dzięki nim będzie się ona osadzać na gałązkach tarniny i naturalnie odparowywać. Powstałymi oparami, nasyconymi właśnie jodem i innymi cennymi dla zdrowia mikroelementami, będzie się mógł inhalować każdy kto przyjdzie do tężni. Wokół niej stanie pięć ławek, jej użytkownicy będą więc mogli posiedzieć i dłużej wdychać solankowe powietrze. W inhalacji nie przeszkodzi zła pogoda, bo konstrukcja będzie zadaszona. Nie zabraknie także oświetlenia.

 

- Tężnia z pewnością przyciągnie wielu bełchatowian, chcących skorzystać z dobrodziejstw solnego mikroklimatu – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. - Jestem przekonana, że z chęcią zajrzą do niej także turyści, stąd pomysł na taką inwestycję.

 

Budowa konstrukcji będzie kosztować 150 tys. zł. Mieszkańcy będą mogli z niej korzystać już we wrześniu. Jeśli pomysł się przyjmie i spodoba, niewykluczone, że podobne pojawią się także w innych częściach miasta.

 

AD-A

Z tężni mieszkańcy będa mogli korzystać już we wrześniu

 

Osiedle Budowlnych zyska tężnię solankową

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec, Maciej Jagieła
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019