joombig banner rotation images

Menu


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najstarsi mieszkańcy miasta po raz drugi będą wspólnie świętować. 8 września w parku przy Muzeum Regionalnym odbędzie się  Bełchatowska Biesiada Seniorów. Konkursy, stoiska wystawiennicze i cateringowe oraz występy lokalnych artystów i zaproszonych gości, z grupą The Beatlmen na czele - to tylko niektóre z zaplanowanych na ten dzień atrakcji.

 

Prezydent Mariola Czechowska już po raz drugi zaprasza na imprezę, organizowaną z myślą o mieszkańcach 60+. Bełchatowska Biesiada Seniorów to doskonała okazja nie tylko do tego, by miło spędzić czas we własnym gronie, ale także by wyjść ze swoimi propozycjami na zewnątrz, pokazać, jak bogate i różnorodne może być życie seniora. Podczas spotkania na błoniach przy Muzeum Regionalnym będzie można swobodnie porozmawiać, pośmiać się, pośpiewać, a nawet potańczyć.

 

Na scenie plenerowej zaprezentują się lokalni artyści, m.in. Promienie  Bełchatowa, Pasjonata Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz grupa taneczna UTW MCK Super Stars. Wśród artystów zaproszonych na tę okoliczność będą Biesiada KGB oraz gwiazda wieczoru – zespół The Beatlmen. Biesiadną atmosferę podkręcać też będzie DJ. Zabawa potrwa od 16:00 do 22:00.


Bełchatowscy artyści, znani i lubiani, z pewnością pozytywnie nastroją zgromadzoną publiczność, a Biesiada KGB, czyli Kabaretowa Grupa Biesiadna, znana z żywiołowej muzyki nasyconej śląską i góralską gwarą, rozgrzeje ją do czerwoności. Nie mniej emocjonalnie będzie podczas występu czterech utalentowanych muzyków, którzy do złudzenia przypominają słynnych Beatlesów z Liverpoolu.


Oprócz koncertów na seniorów czekać będą atrakcje towarzyszące. Nie zabraknie konkursów i biesiadnych zabaw. Na stoiskach wystawienniczych zaprezentują się lokalne kluby seniora, Cafe Senior Raj, a także partnerzy Bełchatowskiej Karty Rodziny. Przygotowano również stoiska cateringowe, stoliki i parasole, pod którymi będzie można usiąść, porozmawiać i skosztować biesiadnych przysmaków. W specjalnym punkcie seniorzy będą mogli również skorzystać z darmowych porad kosmetycznych i zapoznać się z ofertą naturalnych kosmetyków. Ponadto na każdego, kto zgłosi się  na bezpłatne komputerowe badanie ostrości widzenia, czekać będzie optometrysta, który przeprowadzi fachową konsultację.


To już druga impreza tego typu przygotowana przez miasto. Ubiegłoroczna biesiada cieszyła się dużym zainteresowaniem najstarszych mieszkańców miasta, którzy nie ukrywają, że chcieliby, aby Bełchatowska Biesiada Seniorów na stałe wpisała się w kalendarz miejskich imprez.

 

Święto seniorów odbędzie się 8 września.KZB

Już we wrześniu II edycja Bełchatowskiej Biesiady Seniorów.


 

 

Biesiada cieszyła się duzym zainteresowaniem mieszkańców.

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec, Maciej Jagieła
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019