joombig banner rotation images

Menu


To już druga edycja biesiady dla najstarszych mieszkańców miasta

 

W sobotę, 8 września, na plenerowej scenie przy Muzeum Regionalnym gościć będziemy zespół The Beatlmen. Czwórka artystów wyglądających i grających jak słynni Beatlesi z Liverpoolu zagra podczas drugiej już edycji Bełchatowskiej Biesiady Seniorów. Oprócz gwiazdy wieczoru na najstarszych mieszkańców miasta czekać będzie mnóstwo atrakcji. Będzie coś dla ciała i ducha. Początek imprezy o godz. 16:00.

 

Bełchatowscy seniorzy na błoniach przy Muzeum Regionalnym spotkają się już po raz drugi. Właśnie z myślą o mieszkańcach 60+ prezydent Mariola Czechowska zorganizowała imprezę, która będzie doskonałą okazją do tego, by pokazać, jak bogate i różnorodne może być życie seniora. Takie spotkania dają możliwość nie tylko miłego spędzenia czasu we własnym gronie, ale także zachęcają innych do aktywnego przeżywania jesieni życia. Podczas biesiady będzie można swobodnie porozmawiać, pośmiać się, pośpiewać, a nawet potańczyć.


Sobotnie popołudnie, 8 września, należeć będzie do lokalnych artystów. Na początek seniorzy obejrzą przedstawienie artystyczne pt. „Pieski świat”. Zaraz potem na scenie wystąpią: Ale Babki, grupa taneczna UTW MCK Super Stars, Pasjonata Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Promienie Bełchatowa. Znani i lubiani bełchatowscy artyści z pewnością pozytywnie nastroją zgromadzoną publiczność i przygotują na wieczorne koncerty zaproszonych gości.  Biesiada KGB, czyli Kabaretowa Grupa Biesiadna, znana z żywiołowej muzyki nasyconej śląską i góralską gwarą, z pewnością dostarczy mnóstwa pozytywnych wrażeń. Nie mniej emocjonalnie będzie podczas występu gwiazdy wieczoru - zespołu The Beatlmen.


Panowie: Grzegorz Markocki jako John Lennon, Marcin Wojtowicz - Ringo Starr, Paweł Jaworski - George Harrison, Przemek Mańczuk - Paul McCartney, nie tylko wizualnie przypominają słynnych beatlesów, nie tylko grają tak jak oni, ale również budują podobną atmosferę na scenie. Ich charyzma i pasja do grania przekładają się na niebywały kontakt z publicznością. W repertuarze zespołu są nie tylko największe przeboje chłopców z Liverpoolu, ale również piosenki polskiego big-bitu, wykonywane przez Czerwone Gitary, Skaldów czy Niebiesko-Czarnych.


Biesiadną atmosferę podkręcać również będzie DJ. Nie zabraknie też konkursów i biesiadnych zabaw. Na stoiskach wystawienniczych zaprezentują się lokalne kluby seniora, Cafe Senior Raj, a także partnerzy Bełchatowskiej Karty Rodziny. Przygotowano również stoiska cateringowe, stoliki i parasole, pod którymi będzie można usiąść, porozmawiać i skosztować biesiadnych przysmaków. W specjalnym punkcie seniorzy będą mogli również skorzystać z darmowych porad kosmetycznych i zapoznać się z ofertą naturalnych kosmetyków. Ponadto na każdego, kto zgłosi się na bezpłatne komputerowe badanie ostrości widzenia, czekać będzie optometrysta, który przeprowadzi fachową konsultację. Zabawa potrwa od 16:00 do 22:00.

 

To już druga impreza tego typu przygotowana przez miasto. Ubiegłoroczna biesiada cieszyła się dużym zainteresowaniem najstarszych mieszkańców miasta, którzy nie ukrywają, że chcieliby, aby Bełchatowska Biesiada Seniorów na stałe wpisała się w kalendarz miejskich imprez.

 

KZB

 

8 września w Bełchatowie odbędzie się Belchatowska Biesiada Seniorów

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec, Maciej Jagieła
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019