joombig banner rotation images

Menu


W osiedlowym lasku stanie 10 urządzeń do ćwiczeń.

 

Nowe nasadzenia, mała architektura i plenerowa siłownia – tak wkrótce będzie wyglądać lasek na os. Dolnośląskim w okolicy bloków 219 i 220. Przebudowa tego miejsca to jeden z wygranych projektów V edycji Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa. Wszystko ma być gotowe w połowie grudnia.

 

Miasto realizuje kolejny projekt z budżetu obywatelskiego. Mowa o adaptacji osiedlowego lasku na os. Dolnośląskim, gdzie ma być także budowana siłownia pod chmurką. Magistrat podpisał już umowę z wykonawcą, przekazał też plac budowy. Pierwsze prace mają ruszyć wkrótce. Najpierw trzeba uporządkować drzewa, które już tam rosną. Dzięki temu będzie można nasadzić nowe, niskie drzewa oraz krzewy zarówno na terenie już zalesionym, jak i poza nim. Budowa alejek spacerowych, montaż małej architektury – w tym ośmiu ławek, koszy na śmieci i dwóch stojaków na rowery, to kolejne zadania. W ramach projektu będzie także budowana siłownia zewnętrzna. Na specjalnie przygotowanej nawierzchni stanie dziesięć urządzeń, takich jak na innych obiektach tego typu.

 

Wszystko będzie kosztować miasto ponad 260 tys. zł. Prace nad nowym kształtem lasku za blokami 219 i 220 powinny zakończyć się w połowie grudnia.

 

Budżet Obywatelski

Adaptacja osiedlowego lasku to już kolejny realizowany w tym roku projekt V edycji Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa. Wśród zrealizowanych dotychczas projektów (zarówno miękkich, jak i twardych) wybranych w ubiegłorocznej odsłonie BO znalazły się m.in. Cafe Senior Raj, telemonitoring serca, zatoczka postojowa typu „K+R” przy SP nr 13, doświetlenia przejść czy badanie wad postawy bełchatowskich przedszkolaków.

Od 2014 roku przeprowadzono pięć edycji budżetu obywatelskiego, w których mieszkańcy złożyli 325 projektów. We wszystkich głosowaniach wybrano 33 propozycje.


VI edycja Budżetu Obywatelskiego

Przypomnijmy, że trwa VI edycja Budżetu Obywatelskiego. Do magistratu wpłynęło 49 projektów, z czego do kolejnego etapu przeszło w sumie 36. Wszystkie propozycje dostępne są na stronie www.decydujemy.belchatow.pl. Tam znajduje się również regulamin BO oraz zasady głosowania. Swój głos na wybrane projekty będzie można oddać drogą elektroniczną w terminie od 10 do 18 września. Co ważne, głosować można tylko raz poprzez postawienie znaku X przy maksymalnie trzech interesujących nas projektach miękkich i trzech twardych na formularzu. Wyniki poznamy 1 października.

 

Rozpoczyna się realizacja kolejnego zwycięskiego projektu V edycji BO.

KZB

 

 

 

 

Na osiedlu Dolnośląskim powstanie siłownia na powietrzu. 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec, Maciej Jagieła
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019