joombig banner rotation images

Menu


Trwa budowa ronda na Wojska Polskiego

 

Trwa budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Armii Krajowej i kard. S. Wyszyńskiego. Większość prac instalacyjnych jest już zakończona, prowadzone są roboty brukarskie i konstrukcyjne. Wszystko po to, by po nowym rondzie kierowcy mogli pojechać w listopadzie.


Przebudowa jednego z najbardziej zatłoczonych bełchatowskich skrzyżowań rozpoczęła się na początku lipca. Pierwszy etap obejmował roboty instalacyjne. Położona została cała sieć wodociągowa, kanalizacja deszczowa po zachodniej stronie krzyżówki. Metodą bezwykopową wykonano renowację kolektora deszczowego oraz przebudowano linię niskiego napięcia i wykonano osłony na istniejących liniach energetycznych. Wykonawca, Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych z Piotrkowa Tryb., zakończył już przebudowę kanalizacji teletechnicznej wraz z przełączeniem kabli światłowodowych, a obecnie pracuje nad budową linii oświetlenia ulicznego.

Posuwają się także prace brukarskie i konstrukcyjne. Drogowcy wbudowali ok. 140 metrów krawężnika granitowego i betonowego (prawoskręt z Wyszyńskiego w Wojska Polskiego i prawoskręt z Wojska Polskiego w Wyszyńskiego) oraz położyli pierwszą warstwę podbudowy . Ponadto gotowy jest ciąg pieszo-rowerowy na skręcie z Wyszyńskiego w Wojska Polskiego.

Zgodnie z projektem nowe rondo będzie miało zwykłą geometrię, jedynie od strony ulicy Armii Krajowej w ulicę Wojska Polskiego powstanie oddzielony od ronda prawoskręt. Projekt przewiduje także pasy najazdowe dla samochodów ciężarowych  z przyczepami oraz autobusów. Prace obejmą także budowę chodników i ciągów pieszo-rowerowych, a także przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów. Wszystko po to, by poprawić komfort jazdy kierowców jeszcze w tym roku.

-  To jedna z najważniejszych dla mnie i wszystkich mieszkańców inwestycji. Nowe rondo poprawi płynność jazdy w tym rejonie Bełchatowa, a także pomoże odkorkować ulicę Wojska Polskiego. Zależało mi, by na cały czas budowy ruch w kierunku dwóch największych bełchatowskich zakładów pracy odbywał się bez zakłóceń. Jestem przekonana, że opracowana przez nas tymczasowa organizacja ruchu ograniczyła niedogodności kierowców do niezbędnego minimum - mówi prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska.

Objazdy - samochody osobowe i ciężarowe

Prace potrwają do listopada. Mimo zmian w organizacji ruchu, ul. Wojska Polskiego przez cały czas budowy  jest przejezdna. Cała inwestycja kosztować będzie 5 mln 600 tys. złotych, ale podobnie, jak w przypadku ronda na Staszica, do inwestycji dołoży się starostwo (mowa tutaj o kwocie 1,5 mln zł.).

 

AP

 

Zakończyła się większość prac instalacyjnych

 

Kierowcy po nowym rondzie pojadą w listopadzie

 

Na Wojska Polskiego trwają prace brukarskie oraz konstrukcyjne

 

Ulica Wojska Polskiego jest cały czas przejezdna

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec, Maciej Jagieła
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019