joombig banner rotation images

Menu


Zwierzaki ze schroniska czekają na adopcję

 

Na nowy dom i kochających właścicieli czeka blisko 200 psiaków z bełchatowskiego schroniska. 7 października będzie okazja, aby zaadoptować czworonoga za przysłowiową złotówkę. Placówka organizuje bowiem dzień otwartych drzwi z okazji Światowego Dnia Zwierząt.

 

Z ras mu przypisanych nie pasuje żadna, pierwowzoru nie znajdziemy w żadnej książce, a jednak to najpiękniejszy zwierz na ziemi – mowa o kundelku, który z okazji Światowego Dnia Zwierzaka będzie miał swoje święto. Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkanio­wej Sp. z o.o. zaprasza do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt na Dzień Otwar­tych Drzwi pod hasłem „I love Qndelek”, który w tym roku odbędzie się w niedzielę, 7 października, w godz. 9 - 16.

 

W tym dniu Schronisko otwiera swoje bramy dla wszystkich zwie­dzających. Blisko 200 ,,qndelków” czeka na nowe domki. Pieski małe, duże, czarne, podpalane i oczywiście kotki będzie moż­na adoptować za przysłowiową złotówkę. Dzień Otwartych Drzwi to doskonała oka­zja, by rozważyć taką możliwość. Odwie­dzający będą mogli spotkać się także ze specjalnie zaproszonymi gośćmi, czyli gro­omerem, treserem, lekarzem weterynarii.

 

Event będzie również doskonałym sposo­bem poznania codziennej pracy i idei funk­cjonowania Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

 

Przygarniając jednego z podopiecznych schroniska, adoptujący zyskuje pewność, że pies lub kot ma pełen pakiet aktualnych szczepień, jest również odrobaczony i od­pchlony. Ponadto czworonogi wydawane do adopcji są zaczipowane (z wpisem do międzynarodowej bazy danych SAFE ANI­MAL i CBDZOE) oraz posiadają aktualną książeczkę zdrowia. Jeśli stan zdrowia oraz wiek psa lub kota na to pozwala, zwierzęta poddawane są zabiegowi sterylizacji.

 

Ustanowiony w 1931 roku na jednej z konwencji ekologicznej we Florencji Światowy Dzień Zwierzaka obchodzony jest 4 października. Jego idea skupia się wokół propagowania prozwierzęcych po­staw.

 

Schronisko zaprasza na dzień otwarty

 

PGM

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec, Maciej Jagieła
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019