joombig banner rotation images

Menu


Ekumeniczne spotkanie w Bełchatowie

 

Najnowsze wydanie Biblii Ekumenicznej stało się osią spotkania w parafii przy ul. Kościuszki w Bełchatowie. Na wspólnej modlitwie zgromadzili się wierni i duchowni kościołów katolickiego i  protestanckich, a Nieszporom Ekumenicznym przewodniczył ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś.

 

Prawie 70 osób duchownych i świeckich pracowało nad pierwszym ekumenicznym przekładem Pisma Świętego na język polski. Prace rozpoczęto jeszcze w 1994 r. i stopniowo wydawano poszczególne części. W marcu tego roku Towarzystwo Biblijne w Polsce wydało całą Biblię, którą wierni mieli okazję kupić w środę, 26 września, zaraz po uroczystościach w bełchatowskiej parafii farnej.

W niecodziennym spotkaniu wzięli udział ksiądz biskup Jan Cieślar  z Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego, ksiądz biskup Marek Izdebski  z Kościoła Ewangelicko – Reformowanego, ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś, prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska, wiceprezydent Łukasz Politański oraz duchowni i wierni różnych wyznań.

Zgromadzeni mogli zapoznać się z historią Towarzystw Biblijnego w Polsce oraz wysłuchać komentarza historycznego wiceprezydenta Politańskiego na temat wielokulturowej i wielowyznaniowej przeszłości Bełchatowa.

Nieszpory ekumeniczne odbyły się w Bełchatowie po raz pierwszy. Współorganizatorem była Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

 

Ks. Dziekan Zbigniew Zgoda z tejże parafii  będzie również gospodarzem Koncertu Uwielbienia „Ogrody Pana”, który odbędzie się 6 października o godz. 19:00 w ogrodach kościoła. Wydarzenie przyjmie formę podziękowań za 100-lecie Odzyskania Niepodległości oraz Jubileusz 125 -lecia parafii. Na scenie zobaczymy zespół muzyczny „SYJON”.

Patronat honorowy nad koncertem objęła między innymi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

APO

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec, Maciej Jagieła
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019