joombig banner rotation images

Menu


 

To był weekend wielkich siatkarskich emocji! Polska reprezentacja w piłce siatkowej zdobyła tytuł Mistrzów Świata, a w bełchatowskiej Hali Energia trwało święto kibiców PGE Skry.

 

Już po raz ósmy kibice PGE Skry Bełchatów spotkali się w jednym miejscu, aby wspólnie dzielić pasję do siatkówki. Niezaprzeczalną atrakcją była możliwość rozmowy, zdobycia autografów czy zrobienia zdjęcia z 9-krotnymi Mistrzami Polski. W części oficjalnej zaprezentowano skład na nowy sezon. Sportowcy odebrali podziękowania i życzenia wielu sukcesów od Marioli Czechowskiej, prezydent Bełchatowa.

 

- Skra to nasza duma, marka sama w sobie. To dzięki naszym siatkarzom możemy od lat mówić, że Bełchatów jest miejscem nie tylko energetycznych, ale też sportowych gigantów – usłyszeli od prezydent Marioli Czechowskiej.

 

Aby tradycji stało się zadość, siatkarze Skry rozegrali mecz towarzyski i tym razem zmierzyli się z MKS Będzin. Sparing zakończył się wynikiem 2:3 dla gości. Siatkarze z bełchatowskiego klubu zagrali w mocno okrojonym składzie, bo część zawodników wyjechała na siatkarski mundial. Warto podkreślić, że wygrana z Brazylią w niedzielnym finale Mistrzostw Świata to również duża zasługa zawodników PGE Skry - Grzegorza Łomacza, Artura Szalpuka i Jakuba Kochanowskiego. Kolejnym sprawdzianem PGE Skry będzie udział w turnieju Giganci Siatkówki, który odbędzie się w Wieluniu w dniach 5-6 października.

 

Dużo emocji wzbudziła wspólna gra kibiców z Mistrzami oraz zawodnikami Będzina. Rozegrali specjalny, dodatkowy set, a później zapozowali do pamiątkowego zdjęcia grupowego.Najbardziej wyczekiwana jednak była tego dnia chwila, kiedy zawodnicy mogli podejść do fanów i spędzić z nimi czas na rozmowie, wspólnych zdjęciach i podpisywaniu autografów. Każdy, kto tego dnia ustawił się w długiej kolejce, nie wyszedł z Hali Energii zawiedziony.

 

Niedziela upłynęła pod znakiem Siatkarskiego Pikniku Rodzinnego. Tego dnia miłośnicy proszku holi mogli wziąć udział w festiwalu kolorów. Siatkarskie show, pokaz sportowych aut, występ cheerleaderek, czy kiermasz gadżetów PGE Skry to tylko niektóre niedzielne atrakcje. W jednym z konkursów można było wygrać weekend z Toyotą.

 

Najmłodsi kibice także znaleźli coś dla siebie. Oprócz zabawy w Strefie Przedszkolaka startowali w zawodach biegowych, a kwota z całkowitego wpisowego na Bieg Krasnali została przeznaczona na leczenie Julii Spalińskiej. Charytatywny wymiar miały również zorganizowane tego dnia licytacje, w których można było zdobyć gadżety z podpisami siatkarzy czy wylicytować kolację z Karolem Kłosem. Barwnym akcentem na ulicach miasta był żółto–czarny autobus Skry, który bezpłatnie dowoził kibiców do hali.

 

Tegoroczny Siatkarski Weekend Mocy ze Skrą zapisze się w historii zlotów jako wyjątkowy. Obrona tytułu Mistrzów Świata polskiej reprezentacji w piłce siatkowej była niczym wisienka na torcie dla wszystkich miłośników sportu.

 

APO

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec, Maciej Jagieła
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019