joombig banner rotation images

Menu

Parking śródmiejski jest prawie gotowy

 

Budowa parkingu śródmiejskiego w centrum miasta (os. Budowlanych) zgodnie z umową powinna zakończyć się na początku grudnia, miasto jednak dokłada wszelkich starań, by z blisko 100 nowych miejsc parkingowych w centrum Bełchatowa mieszkańcy mogli korzystać jak najszybciej.


Kierowcy narzekają na problemy z zaparkowaniem w centrum miasta, a co za tym idzie także na uciążliwości związane z dostępem do handlu i usług oraz instytucji publicznych. Najprostszym rozwiązaniem tej sytuacji jest przekonanie zmotoryzowanych mieszkańców do ograniczenia czasu parkowania do niezbędnego minimum oraz budowa nowych parkingów. - To inwestycje niezbędne dla bełchatowian, poprawiające ich komfort życia. Od początku swojej pracy podkreślałam, że najważniejsze to inwestować na rzecz mieszkańców. W tym roku powstaną w związku z tym kolejne parkingi – mówi prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska.

Zgodnie z projektem wjazd na nowo budowany parking śródmiejski będzie od ul. Mielczarskiego. Oznacza to, że kierowcy, którzy będą chcieli na nim zaparkować, wjadą od strony os. Budowlanych i Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej. Ponieważ budowa jeszcze nie jest zakończona, wykonawca (ZHUP „Mirs” Mirosław Różycki) zastawił wjazd barierkami.

Wątpliwości mieszkańców budzą natomiast słupki, które pojawiły się od strony ul. Kościuszki. Zgodnie z porozumieniem zawartym między miastem a gminą (luty 2000 r.) miasto Bełchatów wybudowało ciąg pieszy od ul. Kościuszki aż do biblioteki, łącznie z infrastrukturą techniczną. Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego przejście może służyć wyłącznie pieszym, jeśli zaś chodzi o ruch samochodowy – mogą z niego korzystać jedynie służby komunalne i pracownicy urzędu gminy.

 

Na początku lipca tego roku wójt gminy Bełchatów wypowiedział miastu umowę korzystania z tego przejścia. W odpowiedzi 31 lipca miasto zaproponowało zawarcie umowy dzierżawy, a po zakończeniu inwestycji – odkupienie tego fragmentu dojazdu od gminy. Do tej pory do magistratu nie wpłynęła odpowiedź na tę propozycję.

Parking śródmiejski to wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Po zakończeniu prac na os. Budowlanych, w okolicach Miejskiej Biblioteki Publicznej i urzędu gminy kierowcy zyskają 98 nowych miejsc do parkowania. Parking zostanie podzielony na dwie części – na jednej wybudowanych zostanie 45 miejsc, na drugiej zaś powstaną 53. W każdej z części zaplanowano także po 4 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Budowa parkingu śródmiejskiego zgodnie z umową powinna zakończyć się na początku grudnia, jednak wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy będą mogli korzystać z nowych miejsc postojowych jeszcze przed upływem tego terminu. Budowa parkingu będzie kosztować nieco ponad 738 tys. złotych.

 

AP

 

Mieszkańcy zyskają 98 miejsc parkingowych w centrum Bełchatowa

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019