joombig banner rotation images

Menu

Trzy grupy BAT-u zaprezentuja swoje przedstawienia.

 

Na święto teatru z BAT-em w roli głównej czekało wielu miłośników sztuki scenicznej. Trzy przedstawienia w wykonaniu bełchatowskich aktorów, a do tego „Dziady” Teatru Wierszalin, „Złe Miasto” zaprezentowane przez Teatr Biuro Podróży i wycieczka do „Fabryki Śniegu” z Teatrem Trip – to tylko niektóre z propozycji tegorocznej Teatralnej Jesieni. Pierwsze przedstawienie już w piątek, 5 października.

 

Jak co roku, jesienią Bełchatów teatrem stoi. Rozpoczynają się 24. Jesienne Spotkania Teatralne z BAT-em. Święto sztuk scenicznych trwać będzie dwa miesiące. W październiku i listopadzie bełchatowskiej publiczności zaprezentują się młodzi aktorzy z grup BAT-Minki, BAT-PodTekst oraz BAT-PKP. Obok gospodarzy na deskach sceny teatralno-widowiskowej wystąpią zaproszeni gości i to oni rozpoczną miejski festiwal teatralny.

 

Jako pierwsi na scenie zaprezentują się aktorzy supraskiego teatru Wierszalin. Prostota oraz współistnienie na scenie rzeźby, maski z żywym aktorem, dopełnione muzyką i śpiewem to cechy rozpoznawcze tego teatru, popularnego w kraju i za granicą. Spektakle oparte na dramacie Adama Mickiewicza od dnia premiery zachwycają publiczność. Dzień po dniu, 5 i 6 października, obejrzymy dwa przedstawienia: „Dziady-Noc Pierwsza” i „Dziady-Noc Druga”.

 

Tydzień później poznański Teatr Biuro Podróży zabierze widzów do pewnego miasta – skomplikowanego, niejednoznacznego, naznaczonego pogłębiającym się kryzysem wartości, będącego w fazie rewolucji przemysłowej i społecznej. Co ważne, nie jest to zwykła opowieść o łódzkiej metropolii z początku XX wieku, lecz uniwersalne ujęcie relacji międzyludzkich, które mimo upływu lat i zmieniających się form w swej istocie pozostają takie same.

 

Klasyczna forma połączona z elementami interaktywnymi w spektaklu „Fabryka śniegu” w wykonaniu Teatru Trip na pewno zainteresuje i małych, i dużych widzów. Już 18 listopada będą oni mogli przekonać się, jak ważne w życiu każdego człowieka, bez względu na wiek czy pozycję społeczną, są akceptacja i wiara w samego siebie.

 

24. Jesienne Spotkania Teatralne z BAT-em z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń. „Ostatni Tatuś” w wykonaniu grupy Bat-Minki, „888 Dni Bycia Pomnikiem” grupy Bat-PodTekst oraz premiera „Wesela” w interpretacji grupy BAT-PKP to trzy spektakle, które obejrzymy tej jesieni. Każdy miłośnik sztuki teatralnej znajdzie coś dla siebie.

 

Na zakończenie Teatralnej Jesieni, 25 listopada, wystąpi Kuba Stankiewicz, który zabierze nas w jazzową podróż do świata Jana Kochanowskiego.

 

Program tegorocznego święta teatru dostępny jest na stronie MCK-u.

 

Bilety oraz karnety na płatne przedstawienia kupić można w kasie MCK PGE Gigantów Mocy lub przez stronę internetową https://bilety.mckbelchatow.pl/rezerwacja/termin.html?idg=3

 

Wstęp na spektakle przygotowanych przez BAT jest wolny. Wejściówki również odbierzemy w kasie MCK-u.

 

KZB

 

fot. MCK

Pierwszego dnia zagrają Dziady.

Rusza Teatralna Jesień.

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019