joombig banner rotation images

Menu

Ponad 20 psów i kotów ze schroniska dla zwierząt znalazło nowy dom

 

Ponad 20 psów i kotów znalazło nowy dom podczas zorganizowanego w bełchatowskim schronisku Dnia Drzwi Otwartych. Sporo osób odwiedzających schronisko w niedzielę, 7 października, przyniosło podarunki dla podopiecznych, m.in. karmę i koce. Za przysłowiową złotówkę zwierzaka można przygarnąć jeszcze do soboty, 13 października, czyli podczas Światowego Tygodnia Zwierząt.

 

Światowy Dzień Zwierząt, przypadający 4 października, to wstęp do Światowego Tygodnia Zwierząt. Każdego roku w tych dniach organizacje działające na rzecz zwierząt łączą swoje siły, by uświadamiać w kwestiach praw wszystkich żyjących istnień. By zapoznać ludzi z warunkami bytowymi podopiecznych i zachęcić do adopcji pupila, w schroniskach organizowane są wówczas dni otwarte. Nie inaczej było w Bełchatowie. Biorąc pod uwagę ilość osób na co dzień odwiedzających bełchatowskie schronisko, można śmiało powiedzieć, że zorganizowany w niedzielę, 7 października, Dzień Drzwi Otwartych był strzałem w dziesiątkę.


Pracownicy schroniska po raz kolejny chcieli zwrócić uwagę mieszkańców Bełchatowa na problemy zwierząt bezdomnych i porzuconych. Niemal każdy z odwiedzających przynosił dla zwierzaków jakieś prezenty. Najczęściej było to karmy dla psów lub kotów, żwirek do kuwet, koce i kołdry. Odwiedzający mogli zapoznać się z warunkami, w jakich przebywają zwierzęta, a także porozmawiać z pracownikami i wolontariuszami oraz skorzystać z darmowych porad groomera i weterynarza.


Cześć osób zdecydowała się na adopcję psa lub kota. Nowy dom znalazły 22 zwierzęta, w tym 12 dorosłych psów, 6 szczeniaków, 2 dorosłe koty i 2 kocięta. Na kochające rodziny w schronisku czeka jeszcze ponad 200 zwierząt. Okazja do przygarnięcia ich za „złotówkę” będzie jeszcze do soboty, 13 października Wszyscy, którzy zdecydują się na taki krok mają pewność, że pies lub kot posiada pełen pakiet aktualnych szczepień, jest również odrobaczony i odpchlony. Ponadto czworonogi wydawane do adopcji są zaczipowane (z wpisem do międzynarodowej bazy danych CBDZOE) oraz posiadają aktualną książeczkę zdrowia. Jeśli stan zdrowia oraz wiek naszego podopiecznego na to pozwala, poddawany jest zabiegowi sterylizacji. 


Przypomnijmy, że jeśli ktoś nie ma możliwości przygarnięcia psa lub kota, może pomóc w inny sposób. Nadciągają chłodniejsze dni, jesienią i zimą zwierzakom przydadzą się ciepłe koce i inne wyściółki, które mogą posłużyć do ocieplenia boksów. Można także wspomóc zwierzęta suchą karmą.


4 października w kościele rzymskokatolickim wspomina się św. Franciszka z Asyżu, który głosił, że wszyscy mieszkańcy Ziemi są braćmi, bez względu na charakter, poglądy, narodowość, stan majątkowy i każdy, kto prosi o pomoc, wróg czy przyjaciel powinien być wysłuchany i przyjęty. Z tego powodu dzień wspomnienia patrona zwierząt, ekologów i ekologii ustanowiony został Światowym Dniem Zwierząt.  Obchody tego dnia zgodnie z filozofią świętego mają na celu zmienić nastawienie ludzi do zwierząt i uświadomić im, że to żywe istoty – czujące i mające swoje prawa.

 

AP

 

fot./ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bełchatowie

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019