joombig banner rotation images

Menu

6 października odbył sie koncert uwielbienia.

 

Bełchatowianie śpiewem uczcili trzy ważne jubileusze. Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 125-lecie parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bełchatowie i wspólnego pielgrzymowania to doskonałe okazje do tego, by wspólnie się radować. W sobotę, 6 października, w ogrodach przy kościele farnym odbył się koncert uwielbienia i dziękczynienia, a przewodził mu zespół Syjon.

 

W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości rok 2018 obfituje w różnorodne wydarzenia patriotyczne, kulturalne i religijne, również w naszym mieście. Bełchatowianie mają jeszcze jeden ważny powód, by wspólnie się radować. W bieżącym roku mija 125 lat od powstania parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i pierwszej pielgrzymki na Jasną Górę.

 

Chcąc wspólnie z wiernymi wyrazić radość i wdzięczność za odzyskaną wolność oraz jubileusz parafii, ksiądz dziekan Zbigniew Zgoda wspólnie z grupą muzyczną Syjon zaprosił wiernych na koncert muzyki religijnej. Odbył się on 6 października w ogrodach przy kościele.

Patronat honorowynad koncertem objęła Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

- Spotykamy się tutaj, w ogrodach, ponieważ kwitnie w nas radość z tak bogatej historii wspólnoty wiernych z Bełchatowa – powiedział na powitanie ksiądz prowadzący to niezwykłe modlitewno-artystyczne spotkanie. - Bez wątpienia w głębi naszych serc czujemy też dumę, że możemy być Polakami, których przodkowie dzielnie walczyli o niepodległość – dodał duchowny.

 

Koncert zatytułowany „Ogrody Pana” to nie tylko przedstawienie muzyczne na wysokim poziomie, ale również niezapomniana przygoda duchowa i modlitewna. Na wstępie publiczność wysłuchała skondensowanej historii parafii oraz pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Dodajmy, że bełchatowska pielgrzymka jest jedną z najstarszych w całej archidiecezji łódzkiej.

 

Występy muzyków przeplatane były krótkimi rozważaniami na temat kondycji duchowej współczesnego człowieka. Koncert zgromadził wielu słuchaczy, w tym fanów zespołu Syjon.

 

W spotkaniu uczestniczyli również prezydent miasta Mariola Czechowska oraz wiceprezydent Łukasz Politański.

 

Syjon to rodzimy zespół wykonujący muzykę religijną. Wokaliści: Edyta Sobczak, Justyna Jaszczak,Izabela Jankiewicz, Aleksandra Mielczarek, Zosia Kołatek, Tomasz Siedlecki, Jacek Krężlik (wokal, piano, gitara, akordeon) oraz Wojtek Kołatek (piano, bas) swą pasją i energią zarażają innych. Ich pieśni wykonywane przy akompaniamencie pianina, gitary, akordeonu i skrzypiec nie tylko podobają się publiczności, ale przede wszystkim zapadają w pamięć i serca. Z Syjonem gościnnie występują: Lila Sielska – skrzypce,  Jakub Daroch – piano, Franciszek Rychlik – gitara, Paweł Melon – piano, Ryszard Członka - gitara elektryczna i Krystian Daroch - perkusja.

 

Uczestnicy koncertu mogli też zapoznać się z zawieszoną na ogrodzeniu kościoła wystawą planszową, która bezpośrednio nawiązuje do dziejów parafii. 125 lat fary przy ulicy Kościuszki uchwycono na starych fotografiach, archiwalnych zapisach i historycznych opisach oraz komentarzach. Wystawę przygotowało Muzeum Regionalne w Bełchatowie.

 

KZB

Trzy jubileusze to dobra okazja do wspolnego świetowania.

Hononorowym patronatem wydarzenie to obkęła prezydent Mariola Czechowska.

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019