joombig banner rotation images

Menu

dofinansowania w ramach programu Czyste Powietrze

 

Resort Środowiska rozpoczyna realizację rządowego programu Czyste Powietrze.  Dzięki niemu także mieszkańcy naszego miasta mogą ubiegać się o dofinansowanie na wymianę źródła ciepła i termomodernizację budynków.

 

Wsparcie finansowe, jakie proponuje ministerstwo, jest jednym z elementów działań na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce. Aby poznać szczegóły programu Czyste Powietrze, a przede wszystkim zasięgnąć porad, jak efektywnie ubiegać się o dofinansowanie, miasto zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie informacyjne. Odbędzie się 16 października o godzinie 18:00 w Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Budryka 7. Poprowadzą je doradcy energetyczni z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Program Czyste Powietrze skierowany jest do właścicieli domów jednorodzinnych. W przypadku istniejących już budynków mieszkalnych finansowane mogą być ocieplenie domu, wymiana okien, wymiana źródła ciepła czy zastosowanie odnawialnych źródeł energii cieplnej i elektrycznej. W przypadku budynków dopiero wznoszonych dofinansowanie uzyskać można na zakup i montaż: węzłów cieplnych, kotłów na paliwo stałe, systemów ogrzewania elektrycznego, kotłów gazowych kondensacyjnych czy pompy ciepła.

 

Wymień piec i odbierz kilka tysięcy złotych

 

Bełchatów wyróżnione Eco-Miastem

 

Bełchatów podejmuje intensywne działania, mające na celu znaczną poprawę czystości powietrza i zadbanie o nasze środowisko. Należą do nich chociażby dofinansowania do wymiany pieców (160 mieszkańców), montaż elektrofiltrów kominowych, rozbudowa sieci PEC, docieplanie budynków komunalnych oraz użyteczności publicznej, zakup autobusów niskoemisyjnych, czy też akcje edukacyjne wśród dzieci i młodzieży.

Działań edukacyjnych propagujących ochronę środowiska będzie jeszcze więcej, gdyż miasto otrzymało właśnie na ten cel dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w wysokości blisko 80 tys. złotych.

APO

 

Program Czyste Powietrze

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019