joombig banner rotation images

Menu


W 2018 roku miasto wymieni blisko 800 okien

 

Trwa wymiana starej stolarki okiennej w mieszkaniach komunalnych. W sumie w 2018 roku miasto wymieni blisko 800 okien i drzwi balkonowych. Prace te kosztować będą ponad 570 tys. złotych.


Zgodnie z umową wykonawca demontuje starą stolarkę, zobowiązany jest on także do rozmontowania parapetów zewnętrznych i wewnętrznych, a także wywozu materiałów z rozbiórki oraz ich utylizacji. W lokalach komunalnych drewniane okna i drzwi balkonowe zastąpią plastikowe. Będą one dwuszybowe i spełniać będą wszystkie normy. Co ważne, inwestycja finansowana jest z miejskiego budżetu, więc lokatorzy nie będą musieli ponosić żadnych kosztów z nią związanych. Ponadto w lokalach zamontowane zostaną także nowe parapety (wewnątrz i zewnątrz) a ościeżnice będą obrobione.

W sumie w tym roku w 182 mieszkaniach wymienionych zostanie 772 okien i drzwi balkonowych. Prace te kosztować będą nieco ponad 571 tys. złotych.  W ramach zadań z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej inwestycję dofinansuje starostwo powiatowe – dotacja może wynieść nawet 60 procent.

Przypomnijmy, że to kolejna w ostatnim czasie akcja wymiany stolarki okiennej w budynkach należących do miast. Tylko od grudnia 2017 r. do końca marca 2018 r. stare okna zastąpiono nowymi w 42 lokalach komunalnych, co kosztowało miasto blisko 150 tys. złotych. Tegoroczna wymiana stolarki okiennej to ostatni etap wymiany drewnianych okien w komunalnych zasobach mieszkaniowych Bełchatowa.

W ciągu minionych czterech lat (2014-2018) miasto wymieniło ponad 2 tys. 200 drewnianych okien. To nie jedyna inwestycja, jaką w lokalach komunalnych prowadzi miasto. W 2017 roku nowe oblicze zyskał Felek przy ul. Czaplinieckiej. Budynek został ocieplony budynku, pokryto dach, założono nowe zawory  termostatyczne i panele fotowoltaiczne. Remont kosztował około 3 mln 800 tys. zł, z czego blisko 3 mln zł miasto pozyskało z UE. Do 2020 roku wyremontowana zostania „Odra” (blisko 5 mln unijnej dotacji). Planowa jest wymiana okien oraz drzwi, termomodernizacja stropodachu, modernizacja instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania i wodnej. Dzięki wszystkim pracom komfort życia mieszkańców lokali komunalnych znacząco się poprawia.
 


AP

 


 
 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019