joombig banner rotation images

Menu


Bełchatowianie mogą skorzystać z programu "Czyste powietrze"

 

Mieszkańcy Bełchatowa mogą ubiegać się o dofinansowanie na wymianę źródła ciepła i termomodernizację budynków w ramach rządowego programu „Czyste powietrze”, do którego trwa nabór wniosków. Ministerstwo Środowiska organizuje spotkanie informacyjne, podczas którego bełchatowianie dowiedzą się m.in. jak prawidłowo wypełnić wniosek o dotację. Spotkanie odbędzie się 16 października w Szkole Podstawowej nr 12.

 

Program „Czyste powietrze” skierowany jest do osób fizycznych, które są właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych lub osób, które posiadają zgodę na rozpoczęcie budowy.  W przypadku istniejących już budynków mieszkalnych finansowane mogą być ocieplenie domu, wymiana okien, wymiana źródła ciepła czy zastosowanie odnawialnych źródeł energii cieplnej i elektrycznej. W przypadku budynków dopiero wznoszonych dofinansowanie uzyskać można na zakup i montaż: węzłów cieplnych, kotłów na paliwo stałe, systemów ogrzewania elektrycznego, kotłów gazowych kondensacyjnych czy pompy ciepła.

Resort Środowiska prowadzi program "Czyste powietrze"


Kiedy dotacja a kiedy pożyczka?


Od 19 września trwa nabór wniosków. Korzystając z programu "Czyste Powietrze" można zyskać zwrot części poniesionych kosztów. Maksymalny możliwy koszt, od którego liczona jest dotacja, to 53 tysiące złotych. Jeśli koszty realizacji inwestycji przekroczą 53 tysiące złotych, dodatkowe koszty mogą być dofinansowane w formie pożyczki.

 

Spotkanie w Bełchatowie

 

W trakcie spotkania organizowanego przez bełchatowski magistrat, przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi przedstawią główne założenia rządowego programu oraz wyjaśnią na co i jak prawidłowo wypełnić wniosek. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 16 października o godz. 18 w Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Budryka.

 

AP

 

fot./ www.wfosigw.lodz.pl

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019