joombig banner rotation images

Menu

Miasto buduje nowy parking na osiedlu Dolnośląskim

 

Kierowcy na osiedlu Dolnośląskim zyskają kolejne miejsca parkingowe. W okolicach bloków 146 i 147 miasto buduje parking na ponad 20 aut. Prace prowadzone przez Z. H. U. P. „Mirs” Mirosław Różycki powinny zakończyć się w połowie grudnia.


W Bełchatowie, jak i w każdym mieście, zapotrzebowanie na parkingi jest coraz większe. Aut przybywa, w każdej rodzinie są po dwa, a nieraz trzy samochody. Miejsca parkingowe to więc ważny dla mieszkańców temat. W ciągu ostatnich czterech lat w mieście przybyło 1000 dodatkowych miejsc postojowych i wciąż powstają nowe. Tym razem na największym bełchatowskim osiedlu.

Trwa budowa parkingu w okolicach bloków 146 i 147 na osiedlu Dolnośląskim. Wykonawca rozpoczął prace od odwodnienia terenu. Po zamontowaniu krawężników na budowanym parkingu ułożona zostanie kostka betonowa. Mieszkańcy zyskają do dyspozycji 24 nowe miejsca parkingowe, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych i jedno dla motocykla. Prace obejmą także montaż oświetlenia z nowoczesnymi oprawami typu LED.

Z nowego parkingu mieszkańcy osiedla Dolnośląskiego będą mogli korzystać w połowie grudnia.  Jego budowa to koszt 301 tys. 600 złotych brutto. 

 

Blisko sto miejsc postojowych w centrum


Miasto systematycznie buduje kolejne parkingi. Tylko w tym roku w Bełchatowie przybędzie kolejnych 200 nowych miejsc postojowych, tylko w ramach inwestycji. Duże inwestycje to nie wszystko. Cały czas powstają zatoki postojowe i małe parkingi, na budowę których miasto nie musi pozyskiwać pozwoleń. Są one realizowane na podstawie zgłoszeń, często we współpracy ze spółdzielniami mieszkaniowymi. W sumie w latach 2015 – 2018 w całym Bełchatowie wybudowano i wyremontowano 1000 miejsc parkingowych.

 

AP

 

Parking na Dolnośląskim będzie gotowy w połowie grudnia

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019