joombig banner rotation images

Menu


Remont w Felku zakończy się do 30 listopada

 

Malowanie ścian na korytarzach i wymiana blisko 50 drzwi w pomieszczeniach ogólnodostępnych – to główny zakres prac remontowych w Felku. Prace, które w budynku przy ul. Czaplinieckiej 44d prowadzi Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej, powinny zakończyć się do 30 listopada.

 
Miasto ma w swoich zasobach 2 tys. 234 mieszkania komunalne i około 90 mieszkań socjalnych. By podnieść komfort osób w nich mieszkających, prowadzonych jest szereg inwestycji. W 2017 roku przeprowadzona została termomodernizacja budynku przy ul Czaplinieckiej 44d. Zakres przeprowadzonych wówczas prac był szeroki. Felek został ocieplony, założono nowe zawory termostatyczne, wymieniono także drzwi zewnętrzne a nad wejściami zamontowano daszki. Dodatkowo Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zmodernizowało cały węzeł ciepłowniczy. Dzięki zastosowaniu w budynku wentylacji mechanicznej i zamontowaniu paneli fotowoltaicznych, Felek jest teraz budynkiem nowoczesnym i energooszczędnym. Wszystkie przeprowadzone wówczas prace kosztowały około 3 mln 800 tys. złotych, na ich realizację miasto pozyskało blisko 3 mln złotych z Unii Europejskiej.

Teraz miasto idzie krok dalej, a dokładnie wchodzi do budynku. Trwają prace remontowe na korytarzach i klatkach schodowych. Do końca listopada uszkodzone płyty kartonowo-gipsowe zastąpią nowe, które następnie zostaną pomalowane. Ponadto zw pomieszczeniach ogólnodostępnych zamontowanych zostanie 49 nowych drzwi – mowa tutaj o pomieszczeniach, w których znajdują się m.in. liczniki energetyczne i urządzenia wentylacyjne. Jak zapewnia wykonawca, czyli PGM, prace powinny zakończyć się do 30 listopada. Remont kosztować będzie 139 tys. 317 złotych.

Warto nadmienić, że do końca listopada w Felku przeprowadzona zostanie dezynsekcja. Opryski przeciwko prusakom wykonane zostaną we wszystkich 112 mieszkaniach, a także na klatkach schodowych, ogólnodostępnych piwnicach oraz innych tzw. częściach wspólnych. Za dezynsekcję w Felku miasto zapłaci nieco ponad 19 tys. złotych.

Remont Felka to nie jedyna inwestycja, jaką w lokalach komunalnych prowadzi miasto. Dobiega końca wymiana starej stolarki okiennej w mieszkaniach komunalnych. W sumie w 2018 roku miasto wymieni blisko 800 okien i drzwi balkonowych, co kosztować będzie nieco ponad 571 tys. złotych. Nowe, plastikowe okna są dwuszybowe i spełniają wszystkie normy.  Ponadto w lokalach montowane są także nowe parapety (wewnątrz i zewnątrz) a ościeżnice są obrabiane. Co ważne, inwestycja finansowana jest z miejskiego budżetu, więc lokatorzy nie ponoszą żadnych kosztów z nią związanych. Warto zaznaczyć, że w ciągu ostatnich 4 lat w lokalach komunalnych wymieniono ponad 2 tys. 200 drewnianych okien.

To nie wszystkie prace prowadzone w lokalach komunalnych. W dwóch budynkach zamontowanych zostało 10 elektrofiltrów kominowych, które skutecznie ograniczają emisję pyłu i toksycznych zanieczyszczeń nawet o 90 procent. Na montaż tych innowacyjnych rozwiązań w budżecie miasta zabezpieczono 50 tys. złotych.

Miasto zleciło także przeprowadzenie audytu energetycznego dotyczącego budynków przy Czaplinieckiej 100, 100a i 100b. To pierwszy i niezbędny krok do ubiegania się o dofinansowanie termomodernizacji tych bloków. Do 2020 roku wyremontowana zostanie Odra, na co miasto pozyskało blisko 5 mln unijnej dotacji. Planowana jest wymiana okien oraz drzwi, termomodernizacja stropodachu, modernizacja instalacji elektrycznej, wodnej i centralnego ogrzewania. W planach jest także termomodernizacja Wisły, miasto składa także wniosek o termomodernizację i przyłączenia ciepła PEC do budynków przy ul. Pabianickiej 39, 4d i 43a,b.

 

AP

 

W Felku będą malowane ściany, miasto wymieni blisko 50 drzwi

 

Termomodernizacja Felka zakończyła się w 2017 roku

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019