joombig banner rotation images

Menu

Schronisko wstrzymuje adopcje przed świętami

 

Każdego roku po świętach Bożego Narodzenia pod opiekę schroniska trafia mnóstwo szczeniąt i kociąt, które okazały się niechcianym „prezentem”. Dlatego Bełchatowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt wstrzymuje adopcje między 17 a 26 grudnia.

 

 

Wiele dzieci chciałoby mieć psa. Rodzice, chcąc spełnić to marzenie, kupują zwierzaki w prezencie świątecznym. Taki podarunek to jednak zły pomysł. Dlaczego? Przez kilka pierwszych dni dzieci cieszą się z nowego domownika, ale potem wszystkie obowiązki spadają na rodziców, a ci nie zawsze mają czas na opiekę nad czworonogiem. Często po kilku tygodniach zwierzęta są porzucane przez nowych właścicieli. W Polsce co roku kilkadziesiąt tysięcy psów zostaje porzuconych lub zabitych tylko dlatego, że przy zakupie świątecznego prezentu zabrakło refleksji. Dlatego zakup czy adopcja, zdaniem pracowników bełchatowskiego schroniska, muszą być dobrze przemyślane a nie dokonywane pod wpływem świątecznego impulsu.

 

Aby zapobiec porzucaniu czy oddawaniu zwierząt, schronisko wstrzymuje adopcje w okresie około świątecznym - przygarnąć zwierzę można tylko do piątku, 14 grudnia, po świętach adopcja będzie możliwa od 27 grudnia.

 

Obecnie w schronisku przy ul. Zdzieszulickiej 12 przebywa 251 dorosłych psów i 19 szczeniąt oraz 36 kotów (w tym 16 kociąt). Proces adopcyjny nie jest skomplikowany. Wystarczy przyjść do schroniska z dowodem osobistym, wybrać odpowiednie dla siebie zwierzę, podpisać zobowiązanie adopcyjne i uiścić opłatę - za psa wynosi ona 50 zł, a za kota 25 zł.

 

Przygarniając jednego z podopiecznych schroniska, adoptujący ma pewność, że pies lub kot posiada pełen pakiet aktualnych szczepień, jest odrobaczony i odpchlony. Ponadto czworonogi wydawane do adopcji są zaczipowane (z wpisem do międzynarodowej bazy danych CBDZOE) oraz posiadają aktualną książeczkę zdrowia. Jeśli stan zdrowia oraz wiek zwierzęcia na to pozwala, poddawane jest ono zabiegowi sterylizacji.

AP

 

Zwierzęta będzie można adoptować po świętach

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019