joombig banner rotation images

Menu


Bełchatowski Jarmar Świąteczny

 

Bożonarodzeniowa atmosfera królowała na placu Narutowicza. Ręcznie malowane bombki, ozdoby choinkowe, regionalne smakołyki i wypieki czekały podczas Jarmarku Świątecznego. Dopisali nie tylko wystawcy, ale przede wszystkim mieszkańcy.

 

W Bełchatowie czuć już magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. W ich klimat tradycyjnie wprowadził doroczny Jarmark Świąteczny, który jak zawsze odbył się w centrum miasta. Przez dwa dni – 8 i 9 grudnia mieszkańcy mieli okazję, aby kupić wiele oryginalnych prezentów. Na ponad 50 stoiskach można było bowiem znaleźć różnorodne smakołyki, m.in. kulebiaki z Podlasia, węgierskie kołacze czy wyroby prosto z Litwy. Nie zabrakło też wielu regionalnych przysmaków – ciast, serów, wędlin i miodów. Wystawcy przywieźli też ręcznie szyte zabawki, biżuterię, przedmioty ozdobione decoupage, stroiki i świąteczne kartki, a wszystko przygotowane przez rodzimych rękodzielników.

 

Podczas jarmarku, po raz pierwszy w tym sezonie, rozbłysła ośmiometrowa choinka. Była też wizyta samego św. Mikołaja, który rozdawał łakocie. Z pewnością, wiele radości najmłodszym sprawiła też wenecka karuzela i warsztaty dekorowania pierników. Wszystko dopełnił świąteczny koncert z udziałem bełchatowskich uczniów. „Coraz bliżej święta”, „Ulica śnieżynkowa”, „Pastorałka prosto z serca” to tylko niektóre piosenki, jakie zaśpiewały zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 3, nr 5 oraz III Liceum Ogólnokształcącego. Wiele świątecznych utworów można tez było posłuchać w Gigantach Mocy, gdzie przez trzy dni trwały przesłuchania do XVII Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

 

>>> Jamark Świąteczny - fotogaleria cz. 1

>>> Jarmark Świąteczny - fotogaleria cz. 2

>>> Jarmark Świąteczny - fotogaleria cz. 3

belchatow jarmark 0581

Świąteczna atmosfera w Bełchatowie

jarmark Świąteczny na pl. Narutowicza

Warsztaty dekorowania pierników

Świąteczny pl. Narutowicza

 

AD-A

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019