joombig banner rotation images

Menu

Bełchatowianie spotkają się przy świątecznym stole

 

Tuż przed Bożym Narodzeniem bełchatowianie spotkają się przy wspólnym, świątecznym stole i połamią opłatkiem. Miejska Wigilia to już tradycja w Bełchatowie. 23 grudnia odbędzie się po raz czwarty.

 

 

Świąteczne spotkanie odbędzie się na placu Narutowicza, w pobliżu Miejskiego Centrum Kultury. Rozpocznie się o godz. 17, jak zawsze życzeniami i dzieleniem opłatkiem.

 

– Dla wielu bełchatowian miejskie wigilie są niepowtarzalną okazją, aby poczuć atmosferę świąt przy opłatku, wśród ludzi i stole zastawionym świątecznymi potrawami – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa, która już po raz czwarty wspólnie z proboszczem parafii NNMP ks. dziekanem Zbigniewem Zgodą oraz druhami Ochotniczej Straży Pożarnej organizuje bełchatowską wieczerzę.

 

Każdego roku z wigilii, a także świątecznego śniadania organizowanego przy okazji Wielkanocy, korzysta wiele osób. – Pokazuje to, że takie spotkania są w mieście potrzebne. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców. Miejska wigilia organizowana jest bowiem nie tylko dla osób ubogich, ale także samotnych i tych, którzy chcą po prostu w świątecznej atmosferze złożyć życzenia innym bełchatowianom – dodaje prezydent Czechowska.

 

Na świątecznym stole znajdzie się wiele tradycyjnych potraw. – Będzie zupa grzybowa, pierogi z kapustą i grzybami, ryby oraz kapusta z grochem i kompot z suszu – powiedział Krzysztof Franczyk, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchatowie. – Co ważne wigilijne smakołyki, jakie zostaną na stołach, potrzebujący bełchatowianie będą mogli zabrać ze sobą – dodaje naczelnik OSP.

 

Bożonarodzeniową atmosferę dopełnią kolędy i pastorałki. Będzie ich można nie tylko posłuchać, ale również wspólnie śpiewać z zespołem Promienie Bełchatowa, który wystąpi podczas spotkania.  

 

Miejska wigilia - 23 grudnia plac Narutowicza

 

AD-A

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020