joombig banner rotation images

Menu


Wiktor Minol wykazał się bohaterską postawą

 

Ma 13 lat i już możemy nazwać go bohaterem, przynajmniej dla jednego czterolatka. Mowa o Wiktorze Minolu, który pomógł zagubionemu i zapłakanemu maluchowi. Jego postawę docenił komendant bełchatowskiej Straży Miejskiej, Piotr Barasiński.

 

W jedno z listopadowych popołudniu trzynastoletni Wiktor Minol w okolicach Muzeum Regionalnego zauważył zapłakanego małego chłopca. Czterolatek był zdenerwowany, bo nie mógł znaleźć swoich rodziców. Nie zwlekając Wiktor zaprowadził malucha do komendy Straży Miejskiej. Na miejscu okazało się, że dziecko wie, jak się nazywa. Dzięki temu strażnicy szybko ustalili tożsamość rodziców zagubinego malca.

 

Sam Wiktor po wyjściu z komendy w parku Olszewskich spotkał biegającą w pośpiechu i mocno zdenerwowaną kobietę. Domyślił się, że może to być mama czterolatka i od razu skierował ja do Straży Miejskiej. Opanowanie nastolatka i szybko podjęte właściwe decyzje pozwoliły na szczęśliwe zakończenie tej historii.

 

Jego postawę postanowił docenić komendant Straży Miejskiej. Piotr Barasiński spotkał się z Wiktorem i jego rodzicami. - Dziękuję za wychowania syna w duchu pomocy drugiemu człowiekowi. Taka postawa jest godna najwyższego podziwu. Możecie być Państwo dumni ze swojego dzielnego i odpowiedziaolnego syna – mówi komendant Barasiński.

 

Wiktor Minol jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza. Na profilu szkoły można przeczytać słowa uznania dla jego uczynku. - Jesteśmy dumni, że chłopiec potrafił tak mądrze i odpowiedzialnie się zachować. Brawa dla Wiktora oraz jego rodziców, którzy wpoili mu takie zasady – czytamu na fanpage SP1.

 

AP

 

Komendant Straży  Miejskiej pogratulował rodzicom 13-letniego Wiktora

 

Rodzice są dumni ze swojego dzielnego syna

 

fot./ Straż Miejska w Bełchatowie

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019