joombig banner rotation images

Menu

 

belchatow zima 7823

 

Pół miliona złotych wyda miasto na zimowe utrzymanie dróg w sezonie 208/2019. O to, aby miejskie ulice zostały odśnieżone zadba Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej, które podpisało z miastem umowę na najbliższe dwa sezony. Podobnie, jak w roku poprzednim, działa specjalny numer telefonu, pod którym przez całą dobę można zgłaszać problemy z nieodśnieżoną drogą lub chodnikiem.Zimowe utrzymanie obejmuje drogi, parkingi, chodniki i ciągi piesze pozostające w zarządzie miasta – łącznie 175 km. Warto przypomnieć, że za zimowe utrzymanie dróg na osiedlach odpowiedzialni są zarządcy terenu. I tak, np. na osiedlach Okrzei i Słonecznym za odśnieżanie uliczek odpowiada BSM. Z kolei na osiedlach: Dolnośląskim, Budowlanych, POW, Wolności, czy Tysiąclecia miasto lub zarządcy nieruchomości.

 


W przypadku ataku zimy na ulice Bełchatowa mogą wyjechać 4 pługopiaskarki, 1 mikrociągnik oraz 5 ciągników z osprzętem, a także 4 ładowarki, 2 samochody ciężarowe i równiarka. Do dyspozycji miasta jest również sprzęt, którym usuwa się zaspy i udrażnia ulice. Warto wspomnieć, że samochody. którymi dysponuje PGM, wyposażone są w gps-y. Dzięki temu magistrat dysponuje dokładną informacją na temat przejechanej przez pojazd trasy (dokładny przebieg z określeniem ulic), czasu oraz aktualnie wykonywanej pracy (np. praca pługu czy piaskarki). Dodatkowo spółka zabezpieczyła dwa samochody na wypadek konieczności wywozu zalegającego w mieście śniegu.

 

Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej uruchomiło specjalny nr telefonu, pod którym mogą dzwonić mieszkańcy Bełchatowa i zgłaszać problem nieodśnieżonej ulicy czy chodnika. Pod nr tel. 509 361 264 dyżuruje osoba koordynująca akcję „Zima”. Dzwonić można przez 24 h przez 7 dni w tygodniu.

 

Na utrzymanie dróg w sezonie zimowym 2018/2019miasto zabezpieczyło kwotę 500 tys. zł. Podobna kwota przeznaczona będzie na sezon kolejny, czyli 2019/2020.

 

AP

 

odśnieżanie 1815

 

odśnieżanie 1814

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020