joombig banner rotation images

Menu

Prezydent Bełchatowa co roku ogłasza konkurs o tytuł Dobrodzieja i Wolontariusza Roku

Tytuł Dobrodzieja i Wolontariusza Roku to wyróżnienie, które ma przede wszystkim uhonorować osoby, firmy lub instytucje, które prowadzą działalność dobroczynną i społeczną. Wręczenie nagród tradycyjnie odbywa się podczas Koncertu Noworocznego, który jest doskonałą okazją do podsumowań i rozmów o Bełchatowie.

 


Stałym punktem Koncertu Noworocznego jest uhonorowanie zwycięzców ogłaszanych corocznie przez Prezydenta Miasta Bełchatowa konkursów o tytuły Dobrodzieja Roku i Wolontariusza Roku. Zanim statuetki powędrowały do wyróżnionych, prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska, podziękowała wszystkim zaproszonym gościom za włożony trud i zaangażowanie w życie miasta. - To był piękny rok, rok stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jestem dumna, że w Bełchatowie właśnie w tym czasie udało nam się zrealizować kilka ważnych dla naszych mieszkańców inwestycji. Mam tutaj szczególnie na myśli rewitalizację Placu Wolności i budowę nowego ronda na ulicy Wojska Polskiego. Za nami rok ciężkiej pracy, za którą z serca dziękuję. Na ten nowy, 2019 rok, który upłynie pod znakiem stulecia ustanowienia polskich barw narodowych, proszę przyjąć najlepsze życzenia spokoju i wszelkiej pomyślności – mówiła prezydent Czechowska.

 

Tytuł Dobrodzieja Roku 2018 powędrował do Anny Łastowskiej – Biuro Podróży Lexan, która na rzecz rozwoju turystyki i przedsiębiorczości w Bełchatowie działa nieprzerwanie od 1991 roku. Będąc sekretarzem w Regionalnej Izbie Gospodarczej angażuje się także w działalność na rzecz samorządu lokalnego. Współpracuje z Regionalną Organizacją Turystyczną w Łodzi, która promuje nasze miasto. Jest także zaangażowana w działalność Rady Rynku Pracy, a jej głównym celem jest zmniejszenie bezrobocia w Bełchatowie. Zaangażowanie społeczne jest priorytetem w wytyczonej przez panią Annę Łastowską ścieżce zawodowej. Wspiera finansowo wiele fundacji i stowarzyszeń,od 2 lat pomaga także MCK Gigantom Mocy, sponsorując nagrody dla dzieci i młodzieży. - Od samego początku mojej działalności wyznaję zasadę, że nie ważne są kolejne zera na koncie, tylko pomoc mieszkańcom i zaangażowanie w pracę na rzecz naszego miasta. Trzeba mieć świadomość, że lokalne firmy mają znaczący wpływ na rozwój gospodarki miasta, przede wszystkim poprzez tworzenie nowych miejsc pracy – podkreślała Anna Łastowska, Dobrodziej Roku 2018.

 

Podczas Koncertu Noworocznego przyznany został także tytuł Wolontariusza Roku 2018, który w tym roku otrzymał Krzysztof Franczyk, Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchatowie. Laureat organizuje liczne szkolenia z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Jest także współorganizatorem Śniadań Wielkanocnych i miejskiej Wigilii, na których mieszkańcy mogą nie tylko skosztować pysznych potraw, ale przede wszystkim spędzić świąteczny czas w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Warto podkreślić, że zarówno śniadania jak i wigilie, skierowane są przede wszystkim do grup wykluczonych społecznie i osób samotnych. Dodatkowo pan Krzysztof Franczyk w latach 1992 i 1994 powołał dwa kluby Honorowych Dawców Krwi, których głównym zadaniem było organizowanie zbiorowego i indywidualnego oddawania krwi a także promowanie idei honorowego krwiodawstwa i integracja środowiska. - Przede wszystkim chcę podziękować mojej żonie, która cierpliwie znosi moją ciągłą nieobecność. A tak poważnie dziękuję wszystkim, którzy tak mocno angażują się w realizację moich pomysłów na pomoc mieszkańcom. W naszym mieście jest wiele osób, którym los tych najsłabszych leży na sercu i to właśnie dla nich jest ta nagroda – powiedział Krzysztof Franczyk, Wolontariusz Roku 2018.

 

Laureatów co roku wybiera specjalnie powołana w tym celu Kapituła Konkursowa. Zwycięzcom plebiscytów przysługuje prawo do wykorzystywania logo konkursu, zarówno w codziennej działalności, jak i w kampaniach reklamowych czy materiałach promocyjnych.

 

Podczas tegorocznego Koncertu Noworocznego pt. „W krainie Wiednia i Czardasza – Budapeszt Show” goście wysłuchali najpiękniejszych arii operowych i operetkowych. Na deskach Gigantów Mocy soliści Opery Lwowskiej w towarzystwie Royal Strauss Orchestry zaprezentowali m.in. „Habanera” z opery „Carmen” George’a Bizeta, „La ci darem la mano” z opery „Don Giovanni” Wolfganga Amadeusza Mozarta, Nie zabrakło także nieco lżejszej muzyki, czyli najpopularniejszych czardaszy w wykonaniu romskiego wirtuoza skrzypiec – Milosza Deki Czureji.

 

AP

 

 

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019