joombig banner rotation images

Menu


Nowy portal internetowy ZUS

 

Od 26 stycznia przedsiębiorcy rozliczający się z ZUS za pomocą programu Płatnik, będą mogli używać do tego celu tylko nowego, zaktualizowanego programu. Zmiany wynikają z obowiązujących od nowego roku zmian przepisów. Zaktualizowany, bezpłatny program Płatnik, można pobrać na stronie zus.pl.

 


Program Płatnik w wersji 10.02.002 umożliwia obsługę nowych i zmienionych formularzy ubezpieczeniowych np. ZUS RIA czy ZUS RPA oraz zawiera informacje o najniższej podstawie wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe a także liczbę dni prowadzonej działalności gospodarczej.

 


Najważniejsze zmiany w programie związane są z projektem e-akt – czyli elektronizacją akt pracowniczych. W nowej wersji programu, formularz ZUS ZWUA posiada pola, w których wpiszemy wymagany od 1 stycznia szerszy zakres informacji czyli – kod przyczyny wyrejestrowania oraz podstawę prawną rozwiązania stosunku pracy.

 


Zakład Ubezpieczeń Społecznych już teraz zachęca do zapoznania się ze zmianami w Płatniku i pobrania programu. Najnowsza wersja programu do pobrania na stronie zus.pl. Zachęcamy tez do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, w których krok po kroku pokazane jest jak wypełniać nowe dokumenty. Filmiki dostępne są na stronie internetowej zus.pl oraz na kanale ZUS na YouTube.

 


Jednostki ZUS prowadzą szkolenia dotyczące zmian w przepisach ubezpieczeniowych oraz programie Płatnik. Informacje o szkoleniach można znaleźć na stronie ZUS w zakładce Wydarzenia/Szkolenia. Po wpisaniu odpowiedniej miejscowości można zobaczyć, jakie szkolenia w najbliższym czasie przygotował w tym miejscu ZUS.

 

ZUS

 

Info o e Aktach

 

 

Nowa wersja PŁATNIKA

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019