joombig banner rotation images

Menu

Miasto po raz drugi organizuje akcję "Stop smog. Oddech dla Bełchatowa"

 

Jak uzyskać dotację na wymianę pieców, jakie są możliwości podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej, czy segregacja odpadów jest trudna i dlaczego warto przesiąść się z auta do komunikacji miejskiej – odpowiedzi na te i inne będzie można uzyskać podczas miejskiej akcji „Stop smog! Oddech dla Bełchatowa”, która odbędzie się w sobotę, 2 lutego.

 


Walka ze smogiem to główny temat miejskiej akcji informacyjno-edukacyjnej, która odbędzie się w Galerii Olimpia. Na wszystkich mieszkańców czekać będzie wiele atrakcji, które w prosty sposób pokażą, jak troszczyć się o jakość powietrza w mieście i dbać o środowisko. W trakcie czterogodzinnego eventu będzie można uzyskać informacje m.in. na temat miejskiego programu dotacji na wymianę źródeł ciepła czy porozmawiać z przedstawicielami PEC o podłączeniu domostw do miejskiej sieci. Nie zabraknie także informacji o darmowej komunikacji miejskiej, z której bełchatowianie mogą korzystać od 3,5 roku.

 

Do dyspozycji mieszkańców będą także strażnicy miejscy i ochotnicy z OSP Grocholice, którzy zaprezentują czujki czadu. Ponadto kominiarze pokażą, jak należy rozpalać piec „od góry” i opowiedzą o zaletach tej metody i jej wpływu na poprawę jakości powietrza – rozpalanie działa bez dymu, smoły i częstego doglądania kotłowni, a dodatkowo pozwala zaoszczędzić minimum 30 proc. opału.

 

Miejska akcja „Stop smog. Oddech dla Bełchatowa” będzie także świetna propozycją dla całych rodzin. Będą konkursy i animacje, które poprowadzą instruktorki z Gigantów Mocy – pod czujnym okiem prowadzących najmłodsi wykonają m.in. maskę antysmogową, własnoręczną ozdobę w formie wpinki a także wykonają ciekawe doświadczenia chemiczne. Na scenie wystąpią dzieci z dwóch miejskich przedszkoli – przedszkolaki z dwójki pokażą bajkę „Czerwony Kapturek i zielony las, czyli jak Kapturek uczył dzieci, że w lesie się nie śmieci”, natomiast dzieci z siódemki przygotowały przedstawienie „Dbamy o środowisko” . Ciekawie zapowiada się także gra przestrzenna organizowana przez PEC.

 

Miejska akcja antysmogowa rozpocznie się w sobotę, 2 lutego o godz. 13 i potrwa do godz. 17.

 

AP

 

 

Akcja "Stop smog" odbędzie się 2 lutego

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019