joombig banner rotation images

Menu


Gosuj w swoim sklepie Tesco

 

Trzy bełchatowskie organizacje walczą dofinansowanie projektów w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”. Aby zdobyć grant, muszą zdobyć największą liczbę głosów, głosowanie trwa do 17 lutego w sklepach Tesco. Patronat nad akcją objęła prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska.

 


W regionie łódzkim do zdobycia są trzy granty w wysokości 1, 3 i 5 tys. złotych. O tym, jakie inicjatywy otrzymają dofinansowanie, zadecydują klienci sieci sklepów. Wśród projektów, na które można głosować, są trzy z Bełchatowa.

 


Bełchatowskie Stowarzyszenie „Amazonki” planuje zorganizować prelekcje w szkołach na temat profilaktyki raka piersi. Zdaniem pomysłodawców, propagowanie wiedzy o chorobach nowotworowych pozwoli zwiększyć poczucie własnej wartości osób chorych, a zdrowe zmotywuje do regularnych badań profilaktycznych.

 


Z kolei Stowarzyszenie Ziemia Bełchatowska przygotowało projekt skierowany do wychowanków Ośrodka Interwencyjno-Socjalizacyjnego. Udział w zajęciach, które będą organizowane w ramach tej inicjatywy, pozwoli dzieciom na eksperymentowanie, tworzenie własnych, niepowtarzalnych projektów oraz na promocję i wsparcie młodych talentów.

 


Trzecią propozycją są zajęcia z nauki prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej. Fundacja Ośrodek Realizacji Inicjatyw planuje, by higienistka stomatologiczna opowiedziała dzieciom o tym, jak dbać o zęby, by były zdrowe i sprawdzi czy nie ma ubytków, a animatorka zadbała, by dzieciaki uczyły się przez wspólną zabawę. Działania te mają zachęcić uczniów nie tylko do tego, by dbali o swoje zęby, ale także uczyli prawidłowej higieny jamy ustnej swoich najbliższych, rodziców, dziadów i rodzeństwo.

 


O tym czy i w jakiej wysokości organizacje zdobędą granty zdecydują klienci sklepów Tesco, którzy za jeden paragon otrzymują jeden żeton, uprawniający do głosowania na ich zdaniem – najciekawszy i najpotrzebniejszy projekt. Głosowanie potrwa ono do 17 lutego.


Ważne!


Na pomysły z naszego mikroregionu (woj. łódzkiego) można głosować tylko w marketach na tym konkretnym terenie.

 

AP

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019