joombig banner rotation images

Menu

 

konferencja wiceprezydent 4180

 

Dariusz Matyśkiewicz został wiceprezydentem Bełchatowa ds. inwestycji. Stanowisko obejmie 1 lutego. Prezydent Mariola Czechowska, ogłaszając oficjalnie swoją decyzję, przywołała wyniki ostatnich wyborów samorządowych. – Jest wola mieszkańców, abyśmy wspólnie sprawowali władzę – mówi Mariola Czechowska.

 

 

Dariusz Matyśkiewicz (PLUS) wraca na stanowisko wiceprezydenta Bełchatowa po ponad czterech latach. Funkcję tę pełnił przez 11 lat za prezydentury Marka Chrzanowskiego, wówczas także był odpowiedzialny m.in. za inwestycje. Na fotelu wiceprezydenta zasiądzie 1 lutego. Zastąpi na tym stanowisku Ireneusza Owczarka, który pracował z Mariolą Czechowska przez całą jej pierwszą kadencję.

 

- Wiele punktów z programu wyborczego Dariusza Matyśkiewicza jest zbieżnych z moim programem i na pewno będą one realizowane – mówi prezydent. – Zamierzam również realizować postulaty z programów innych kandydatów i to jest także wola nowego wiceprezydenta.

 

Jak mówi Mariola Czechowska, nie ma pisemnego porozumienia z radnymi PiS i PLUS. – Chciałabym sprawować władzę z wszystkimi radnymi, głosy każdego z nich są dla naszych mieszkańców ważne –zapewnia prezydent i dodaje, że warto się porozumieć dla dobra mieszkańców i miasta. – Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia z Gdańska bardzo nam zależy, aby nasze miasto było jednością – dodaje.

 

Przypomnijmy, że w wyborach samorządowych prezydent Mariola Czechowska spotkała się z Dariuszem Matyśkiewiczem w drugiej turze (4 listopada). Walka o głosy trwała do samego końca. Urzędująca prezydent, startując z własnego komitetu wyborczego, zdobyła 9 tys. 855 (51,8 proc.) głosów, na Dariusza Matyśkiewicza, kandydata PLUS-a, zagłosowało 9 tys. 169 bełchatowian (48,2 proc.).

 

Na stanowisku wiceprezydenta ds. oświaty, kultury i spraw społecznych zostaje Łukasz Politański. Prezydent Czechowska zapowiedziała natomiast zmiany w miejskich spółkach. Można się ich spodziewać na początku lutego.

 

Objęcie stanowiska wiceprezydenta przez Dariusza Matyśkiewicza oznacza zmiany w składzie Rady Miejskiej w Bełchatowie. Radniego Matyśkiewicza, którego mandat zostanie wygaszony, zastąpi Katarzyna Giesko.

 

AJ

 

 

 

konferencja wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz obejmie stanowisko wiceprezydenta 1 lutego

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019