joombig banner rotation images

Menu


 

felek po remoncie 5947


Pomalowane korytarze i odświeżone klatki schodowe, naprawione płyty, a do tego wymienione drzwi do pomieszczeń wspólnych, czyli Felek zyskał nowy wygląd. Za remont budynku przy ul. Czaplinieckiej 44d magistrat zapłacił 139 tys. 317 złotych.

 

 

Miasto, które w swoich zasobach ma około 2 tys. 200 lokali komunalnych, stale dba o podnoszenie standardów mieszkaniowych w swoich budynkach. Niedawno zakończył się kolejny remont w Felku, tym razem w jego środku.

 

Lokatorzy 112 mieszkań Felka od niedawna korzystają z wyremontowanych części wspólnych. Korytarze i klatki schodowe zyskały nowy wygląd. Zakres prac obejmował wymianę uszkodzonych płyt kartonowo-gipsowych, pomalowanie korytarzy i odświeżenie klatek schodowych oraz wymianę blisko 50 drzwi do pomieszczeń ogólnodostępnych, w tym do punktów z licznikami energetycznymi. Za remont Felka odpowiedzialne było Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej w Bełchatowie.

 

W całym budynku przeprowadzono również dezynsekcję, podczas której nie pominięto żadnego pomieszczenia. Opryski odbywały się zarówno w mieszkaniach, piwnicach, jak i częściach wspólnych. Akcja kosztowała miasto ponad 19 tys. złotych.

 

Przypomnijmy, że nie był to pierwszy remont budynku przy ul. Czaplinieckiej 44d. W 2017 roku prace prowadzono przy elewacji Felka. W ramach termomodernizacji ocieplono ściany budynku i dach, założono nowe zawory termostatyczne, panele fotowoltaiczne i wybudowano mechaniczną wentylację. Modernizacji poddano cały węzeł ciepłowniczy. Wymieniono również drzwi zewnętrzne, a nad wejściami do klatek zamontowano daszki. Wszysko to kosztowało w sumie około 3 mln 800 tys. zł, z czego blisko 3 mln zł miasto uzyskało z funduszy UE.

 

Zakończony niedawno remont wewnątrz Felka to kolejna z podejmowanych przez miasto inwestycji w lokalach komunalnych. Dodajmy, że za wszystko płaci wyłącznie magistrat, a co za tym idzie lokatorzy nie ponoszą z tytułu podejmowanych prac żadnych kosztów.

 

W 2018 roku zakres działań prac remontowych w lokalach komunalnych był bardzo szeroki. Wymiana prawie 800 starych okien, drzwi balkonowych na dwuszybowe okna plastikowe oraz niemal wszystkich wewnętrznych parapetów to tylko jedno z wykonanych zadań, za które miasto zapłaciło ponad 571 tys. złotych.

 

Ponadto w dwóch budynkach komunalnych (Pabianicka 25 i plac Narutowicza 16) od kilku miesięcy działa dziesięć kominowych elektrofiltrów, których zadaniem jest zmniejszanie emisji zanieczyszczeń powietrza nawet o 90 procent. Jeden elektrofiltr kosztował 4 tys. 250 złotych.

 

Na tym jednak nie koniec. Do końca 2020 roku termomodernizacji poddana zostanie Odra. Na to zadanie pozyskano prawie 5 mln z UE. Podobne remonty miasto planuje przeprowadzić w przyszłości w Wiśle, a także budynkach przy ulicach Czaplinieckiej (100, 100a, 100b) oraz Pabianickiej (39, 43, 43a, 43b).

KZB

 

felek po remoncie 5935

 

felek po remoncie 5940

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019