joombig banner rotation images

Menu


 

policja auto 7329 new

 

Nowe auta zasiliły tabor bełchatowskiej policji. Trzema nieoznakowanymi samochodami marki Toyota Auris jeździć będą funkcjonariusze z komórek kryminalnych, zaś oznakowany radiowóz opel mokka posłuży wszystkim policjantom. Tak bogate zakupy, bo w sumie na blisko 300 tys. zł, były możliwe m.in. dzięki wsparciu miasta, które przekazało bełchatowskiej komendzie 100 tys. zł.

 

Samochody, jakie właśnie trafiły do Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, to nowoczesne i wysokiej klasy pojazdy. Spełniają także wszystkie normy założone przez Komendę Główną Policji.

 

Trzy nieoznakowane toyoty auris, które służyć będą w pionie kryminalnym, kosztowały w sumie 220 tys. zł. Wyposażone są w benzynowe silniki o pojemności 1600 cm3 o mocy 120 koni mechanicznych. Czwarty z radiowozów – oznakowany opel mokka również ma silnik benzynowy, w tym przypadku o pojemności 1400 cm3 i mocy 105 koni mechaniczny. Przeznaczony jest do pracy w terenie. Głównie będzie wykorzystywany przez prewencję, ale też służby dochodzeniowe i śledcze. 

 

Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie mogła sobie pozwolić na zakup nowych aut dzięki pomocy, jaka powędrowała do nich m.in. z miasta. Bełchatowski samorząd przekazał jednostce 100 tys. zł.

 

- Miasto chętnie wspiera bełchatowską policję, bowiem pomoc ta przekłada się na bezpieczeństwo naszych mieszkańców – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa. – Współpraca pomiędzy samorządem, a Komendą Powiatową Policji od lat układa się wzorowo, mamy nadzieję, że w przyszłości będzie ona również dobra. Życzymy, aby zakupione samochody sprawowały się wzorowo – dodaje Matyśkiewicz.

 

Miasto niemal każdego roku przeznacza pieniądze na bełchatowską komendę policji. - Dzięki pomocy miasta, dwa lata temu udało się zmodernizować zewnętrzną elewację komendy. Rok temu magistrat dołożył się do zakupu nowych radiowozów. W najbliższym czasie chcielibyśmy przeprowadzić kolejne remonty, w których miasto również obiecało pomóc – mówi insp. Karol Mielczarek, komendant Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

 

- Współpraca ministerstwa, Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej i samorządów umożliwia sprawniejszą wymianę sprzętu – mówi insp. Andrzej Łapiński, komendant Wojewódzki Policji w Łodzi. - Samorząd bełchatowski zawsze był znany z tego, ze wspiera policję nie tylko w zakresie zakupu radiowozów, ale także zakupu innego sprzętu. Współpracę oceniam więc bardzo wysoko – podsumowuje komendant Łapiński.

 

AD-A

 policja auto 7319

Na zakup samochodów miasto przekazało 100 tys. złTabor bełchatowskiej policji to teraz 40 radiowozów i 2 motocykle

Cztery nowesamochody zasiliły tabor bełchatowskiej policjiCztery nowe samochody zasiliły tabor bełchatowskiej policji

Na zakup aut miasto przekazało bełchatowskiej policji 100 tys. złNa zakup aut miasto przekazało bełchatowskiej policji 100 tys. zł

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019