joombig banner rotation images

Menu

 

Podczas miejskich ferii każdy znajdzie coś dla siebie

 

Za nami pierwszy tydzień ferii. Dla tych, którzy pozostali w mieście, placówki kulturalne przygotowały różnorodny repertuar zajęć. W tym tygodniu dzieci przeniosą się m.in. w świat dawnych gier i zabaw, będą samodzielnie kodować i zbudują recyklingowe małe dzieła sztuki.

 

 

Tradycyjnie bełchatowska biblioteka, Muzeum Regionalne i Miejskie Centrum Kultury pomagają rodzicom ciekawie wypełnić czas swoich pociech podczas zimowej przerwy międzysemestralnej.

 

W muzeum odbyły się do tej pory warsztaty plastyczne. Dzieci dowiedziały się także, kim był św. Walenty i jaka jest geneza święta zakochanych. W drugim tygodniu będzie muzycznie, zabawnie i kreatywnie. Uczestnicy zajęć wezmą udział w zabawie w skojarzenia na temat czterech pór roku, a wszystko przy dźwiękach muzyki Vivaldiego. Poznają też, jakie gry i zabawy towarzyszyły ich rodzicom i dziadkom.

 

Przez całe ferie cztery filie biblioteczne zapraszają na gry i zabawy umysłowe, wspólne budowanie z klocków, a także układanie puzzli i zajęcia plastyczne. Na zajęcia można przyjść bez wcześniejszych zapisów w godz. 10:00 - 18:00. 19 lutego filia nr 4 zaprasza na warsztaty recyklingowe, a biblioteka główna na zajęcia sensoryczne Laboratorium Odkrywcy. Na te drugie obowiązywały zapisy, ale warto wcześniej zadzwonić do biblioteki, są jeszcze wolne miejsca. Na dzieci w wieku od 6 do 9 lat czekają pojemniki wypełnione grochem i kamieniami, pajęczy tor przeszkód, piasek kinetyczny czy fruwające gazety. Będą tworzyć makaronowe szaszłyki, bawić się ziarnami i żelowymi kulkami, a na koniec otrzymają dyplom odkrywcy. 20-21 lutego biblioteka główna poprowadzi grę detektywistyczną inspirowaną przygodami Ignacego i Meli.

 

Grupa dzieci z zajęć teatralnych w MCK przeprowadziła twórczą burzę mózgów, aby stworzyć plakaty ilustrujące kulturalne zachowanie się w teatrze. Na ich podstawie nagrała edukacyjne scenki, które mają szansę pojawić się przed spektaklami zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. O teatralnym savoir-vivre zapominają bowiem nie tylko najmłodsi. Na pasjonatów innych dziedzin nauki i sztuki czekały warsztaty ceramiczne i plastyczne, zajęcia dla młodych elektroników czy Feryjne Jam Session. W drugim tygodniu będzie równie ciekawie. Zajęcia z kodowania, druga edycja warsztatów w pracowni ceramicznej, taniec współczesny, haft matematyczny i spotkania z fraktalami oraz szyframi to nie wszystkie propozycje naszego centrum kultury.

 

Miejskie lodowisko przy ul. Edwardów 6 zaprasza na aktywne zakończenie ferii w mieście. 24 lutego odbędzie się dyskoteka, w tym czasie wstęp na lodowisko będzie bezpłatny.

APO

 

Zajęcia teatralne cieszą się duzym zainteresowaniem najmłodszychZajęcia teatralne i taneczne w MCK-u cieszą się dużym zainteresowaniem najmłodszych

 

biblioteka ferie

 

 

pla mcs pec lodowisko 2019

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019