joombig banner rotation images

Menu

 

 

 Z pomocy żywnościowej skorzysta 3 tysiące bełchatowianZ pomocy żywnościowej skorzysta 3 tysiące bełchatowian.

 

Przez siedem dni pracownicy MOPS-u i Stowarzyszenia Monar Schronisko dla Osób Bezdomnych Markot rozładują i wydadzą około 60 ton produktów spożywczych, które dotarły do Bełchatowa z łódzkiego Banku Żywności. Z pomocy skorzysta 3 tys. najbardziej potrzebujących bełchatowian.

 

 

Rozpoczęła się kolejna edycja pomocy żywnościowej dla osób pozostających w trudnej sytuacji materialnej. Przez cały tydzień, od 20 do 27 lutego, trwa przekazywanie potrzebującym paczek żywnościowych. Dwa transporty z łódzkiego Banku Żywności już zostały rozładowane, trzeci dotrze na początku przyszłego tygodnia. To jednak nie wszystko. Do końca czerwca spodziewamy się trzech kolejnych dostaw.


Uprawnionych do skorzystania z takiej formy pomocy jest 3 tys. mieszkańców Bełchatowa. Wśród nich są zarówno osoby samotne, których dochód (na dzień kwalifikowalności) nie przekroczył 1402 zł, jak i rodziny z dochodem nie większym niż 1056 zł na osobę. Osoby objęte pomocą oczywiście otrzymują paczki bezpłatnie.


W sumie do rozdysponowania jest około 60 ton rozmaitych artykułów spożywczych. Do każdego z potrzebujących trafi blisko 20 kilogramów wysokiej jakości produktów żywnościowych, w tym m.in. makarony (jajeczny), kasza gryczana, ryż, cukier, olej, mięsne i warzywne konserwy, gołąbki w sosie pomidorowym, pasztety, buraczki, kabanosy wieprzowe, miód nektarowy wielokwiatowy. W paczkach znajdą się również mleko, żółty ser, powidła czy herbatniki.


Współpracy z Bankiem Żywności w Łodzi im. Marka Edelmana, podobnie jak w poprzednich edycjach programu, wspólnie podjęły się Stowarzyszenie Monar Schronisko dla Osób Bezdomnych Markot, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie oraz magistrat.

KZB

 

W lutym do Bełchatowa przyjechało około 60 ton artykułów spożywczych z Banku Żywności.W lutym do Bełchatowa przyjechało około 60 ton artykułów spożywczych z Banku Żywności.

 

Do każdego z potrzebujących trafi blisko 20 kilogramów artykułów spożywczych.Do każdego z potrzebujących trafi blisko 20 kilogramów artykułów spożywczych.

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019